Hlavní navigace

Skype 4.2: podpora pro HD video a přepojování hovorů

1. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po delší době testování vyšla konečně ostrá verze VoIP a IM klienta Skype 4.2 pro MS Windows. Na seznamu novinek zaujme podpora pro přenos videa ve vysokém rozlišení obrazu. Není to zbytečný luxus? To je věc názoru. Podělit se o ten svůj můžete v diskusi pod zprávičkou. Pro přenos videa ve vysokém rozlišení je samozřejmě potřeba i webová kamera s podporou HD videa. Skype s HD videem přichází ruku v ruce s expanzí do oblasti spotřební elektroniky. Skype je totiž součástí výbavy některých nových…

Po delší době testování vyšla konečně ostrá verze VoIP a IM klienta Skype 4.2 pro MS Windows. Na seznamu novinek zaujme podpora pro přenos videa ve vysokém rozlišení obrazu. Není to zbytečný luxus? To je věc názoru. Podělit se o ten svůj můžete v diskusi pod zprávičkou. Pro přenos videa ve vysokém rozlišení je samozřejmě potřeba i webová kamera s podporou HD videa. Skype s HD videem přichází ruku v ruce s expanzí do oblasti spotřební elektroniky. Skype je totiž součástí výbavy některých nových televizorů značky Panasonic a LG.

Skype 4.2 jako další novinky přináší funkci pro přepojování hovorů (na jiný účet i na klasická telefonní čísla v rámci pevné a mobilní sítě), což zřejmě ocení uživatelé ve firemním prostředí. Na seznamu novinek je také další vyladění kvality přenášeného hlasu nebo lepší spolupráce s novým operačním systémem Windows 7. K dispozici je opět i česká verze. Zájemci mohou nový Skype 4.2 pro MS Windows stahovat i ze Slunečnice.cz. (Skype Blogs)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).