Hlavní navigace

Skype 5 Beta 2: videohovory s deseti účastníky a mikroblogování

3. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla druhá betaverze IM a VoIP klienta Skype 5.0 for Windows. Ta přichází s rozšířením podpory konferenčních videohovorů, do nichž se může nyní zapojit až deset účastníků. Skupinové (konferenční) videohovory jsou hlavní novinkou páté generace programu Skype pro Windows. První betaverze podporovala skupinové videohovory s až pěti účastníky. Nyní se tedy může zapojit dvojnásobek lidí, ovšem všichni musí být vybaveni právě nyní uvolněnou druhou betaverzí. Hodná zaznamenání je poznámka, že…

Vyšla druhá betaverze IM a VoIP klienta Skype 5.0 for Windows. Ta přichází s rozšířením podpory konferenčních videohovorů, do nichž se může nyní zapojit až deset účastníků. Skupinové (konferenční) videohovory jsou hlavní novinkou páté generace programu Skype pro Windows. První betaverze podporovala skupinové videohovory s až pěti účastníky. Nyní se tedy může zapojit dvojnásobek lidí, ovšem všichni musí být vybaveni právě nyní uvolněnou druhou betaverzí. Hodná zaznamenání je poznámka, že konferenční videohovory jsou v rámci testování bezplatné. Z toho by se dalo vytušit, že v plánu je zpoplatnění.

ebf 24 - tip duben

Kromě dalších úprav v uživatelském rozhraní přichází Skype 5 Beta 2 také s novou obrazovkou Skype Home. Ta nejdříve přináší self-promo: představuje možnosti a výhody nákupu kreditu nebo odkazuje do oficiálního e-shopu služby za účelem nákupu hardwarového příslušenství. Po odkliknutí těchto reklam pak Skype Home funguje de facto jako mikroblogovací služba, protože ukazuje stavové zprávy uživatelů ze seznamu kontaktů.

Skype chce zjevně přitlačit na pilu, pokud jde o přimění uživatelů k využití placených služeb a produktů. Vedle obrazovky Skype Home s reklamou je k dispozici také záložka Profil, jejíž součástí je přehled dostupných placených doplňkových služeb (nákup kreditu, online číslo, hlasová schránka) s možností jejich objednání. Skype v posledních týdnech opakovaně zdůraznil snahu převádět uživatelé využívající jen bezplatné palety služeb na ty doplňkové placené služby. Otázkou je, jestli v této souvislosti zpřístupní plné portfólio služeb i v dalších zemích. Například u nás lze dodnes využívat jen Skype Out, nikoliv Skype In. (The Big Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).