Hlavní navigace

Skype 5: spolupráce s Facebookem, více účastníků videohovorů

Jiří Macich ml.

Po dvou betaverzích vyšla ostrá verze komunikačního klienta Skype 5.0 for Windows. Jednou z hlavních novinek je úzké propojení s komunitním serverem Facebook. Skype a Facebook lze nyní propojit tak, že se po přihlášení v prostoru komunikačního klienta vedle adresáře s kontakty zobrazuje přehled nejnovějšího dění na Facebooku. Lze odtud rovnou i reagovat třeba na zprávy přátel a označovat zajímavý obsah. Skype však zatím nepodporuje Facebook Chat (na rozdíl od částečně konkurenčních programů ICQ…

Po dvou betaverzích vyšla ostrá verze komunikačního klienta Skype 5.0 for Windows. Jednou z hlavních novinek je úzké propojení s komunitním serverem Facebook. Skype a Facebook lze nyní propojit tak, že se po přihlášení v prostoru komunikačního klienta vedle adresáře s kontakty zobrazuje přehled nejnovějšího dění na Facebooku. Lze odtud rovnou i reagovat třeba na zprávy přátel a označovat zajímavý obsah. Skype však zatím nepodporuje Facebook Chat (na rozdíl od částečně konkurenčních programů ICQ nebo Windows Live Messenger).

Tvůrci se snaží přitlačit na pilu při propagaci placených služeb. Nová obrazovka Skype Home tak propaguje placené služby jako je telefonování na běžná čísla, posílání SMS, přesměrování hovorů nebo využívání hlasové schránky. Ostatně není tajemstvím, že Skype trpí nedostatkem uživatelů placených služeb, což se logicky projevuje na ziscích firmy. Po zavření reklamy lze z obrazovky Skype Home psát stavové zprávy a sledovat tytéž zprávy od osob z adresáře. V neposlední řadě Skype 5 rozšiřuje podporu konferenčních videohovorů, do kterých lze nyní zapojit až deset účastníků, tedy dvojnásobek oproti dřívějšku.

Našli jste v článku chybu?
17. 10. 2010 15:39
Prochaine (neregistrovaný)
Skype možná trpí nedostatkem platících zákazníků, ale aby nabídli české Online číslo Skype, k tomu se moc nemají... fakt nevím, za co jiného bych jim měl platit, když kredit €10 na volání mi stačí na 3 roky.
15. 10. 2010 20:31
Anonymus (neregistrovaný)
No, nevim jak u skype 5,ale u skype 4 jsme si volali ve 4 a nic jsme platit nemuseli