Hlavní navigace

Skype 5: spolupráce s Facebookem, více účastníků videohovorů

15. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po dvou betaverzích vyšla ostrá verze komunikačního klienta Skype 5.0 for Windows. Jednou z hlavních novinek je úzké propojení s komunitním serverem Facebook. Skype a Facebook lze nyní propojit tak, že se po přihlášení v prostoru komunikačního klienta vedle adresáře s kontakty zobrazuje přehled nejnovějšího dění na Facebooku. Lze odtud rovnou i reagovat třeba na zprávy přátel a označovat zajímavý obsah. Skype však zatím nepodporuje Facebook Chat (na rozdíl od částečně konkurenčních programů ICQ…

Po dvou betaverzích vyšla ostrá verze komunikačního klienta Skype 5.0 for Windows. Jednou z hlavních novinek je úzké propojení s komunitním serverem Facebook. Skype a Facebook lze nyní propojit tak, že se po přihlášení v prostoru komunikačního klienta vedle adresáře s kontakty zobrazuje přehled nejnovějšího dění na Facebooku. Lze odtud rovnou i reagovat třeba na zprávy přátel a označovat zajímavý obsah. Skype však zatím nepodporuje Facebook Chat (na rozdíl od částečně konkurenčních programů ICQ nebo Windows Live Messenger).

Tvůrci se snaží přitlačit na pilu při propagaci placených služeb. Nová obrazovka Skype Home tak propaguje placené služby jako je telefonování na běžná čísla, posílání SMS, přesměrování hovorů nebo využívání hlasové schránky. Ostatně není tajemstvím, že Skype trpí nedostatkem uživatelů placených služeb, což se logicky projevuje na ziscích firmy. Po zavření reklamy lze z obrazovky Skype Home psát stavové zprávy a sledovat tytéž zprávy od osob z adresáře. V neposlední řadě Skype 5 rozšiřuje podporu konferenčních videohovorů, do kterých lze nyní zapojit až deset účastníků, tedy dvojnásobek oproti dřívějšku.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).