Hlavní navigace

Skypickeru na cestě do světa pomáhá Ondřej Tomek. Investuje 25 milionů

Další kolo investování do brněnského startupu ocenilo firmu na čtvrt miliardy. Tomek si pořídil desetiprocentní podíl.
Jan Beránek 5. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po čtyřech měsících vyjednávání s pěti vážnými zájemci nakonec vyhrál Ondřej Tomek. Brněnský Skypicker během loňského roku vyrostl i díky první větší investici od Touzimsky Airlines. Po vstupu Ondřeje Tomka už mají investoři ve firmě 66 procent. Prodej letenek pod vedením Olivera Dlouhého ale šlape. 

Tržby startupu se v prosinci podle Forbesu zastavily na 40 milionech a stále rostou. Investice je určena především pro urychlení vývoje a na pokračování globální expanze.

CIF20-tip-recnici

„Od počátku s námi funguje Jiří Hlavenka, který nám dal peníze ve fázi nápadu. Na účet nám přišly někdy v prvním čtvrtletí roku 2012. Ke konci loňského roku jsme dostali další peníze od Toužimsky Airlines. To byla jednoúčelová investice. Dohromady tak mají investoři už 56 procent,“ tvrdil Dlouhý v listopadovém rozhovoru pro Lupa.cz. Nováček v investorském týmu Ondřej Tomek si za 25 milionů korun koupil ve firmě deset procent. 

„Perfektně to zapadá do mé strategie investic orientovaných na české rychle rostoucí technologické firmy,“ komentuje investici v tiskové zprávě Tomek, který se od loňského podzimu opět investičně probudil, když si zvýšil svůj podíl v Shoptetu i v brněnské Safetice