Hlavní navigace

Skypickeru na cestě do světa pomáhá Ondřej Tomek. Investuje 25 milionů

5. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další kolo investování do brněnského startupu ocenilo firmu na čtvrt miliardy. Tomek si pořídil desetiprocentní podíl.

Po čtyřech měsících vyjednávání s pěti vážnými zájemci nakonec vyhrál Ondřej Tomek. Brněnský Skypicker během loňského roku vyrostl i díky první větší investici od Touzimsky Airlines. Po vstupu Ondřeje Tomka už mají investoři ve firmě 66 procent. Prodej letenek pod vedením Olivera Dlouhého ale šlape. 

Tržby startupu se v prosinci podle Forbesu zastavily na 40 milionech a stále rostou. Investice je určena především pro urychlení vývoje a na pokračování globální expanze.

ebf - partner 1

„Od počátku s námi funguje Jiří Hlavenka, který nám dal peníze ve fázi nápadu. Na účet nám přišly někdy v prvním čtvrtletí roku 2012. Ke konci loňského roku jsme dostali další peníze od Toužimsky Airlines. To byla jednoúčelová investice. Dohromady tak mají investoři už 56 procent,“ tvrdil Dlouhý v listopadovém rozhovoru pro Lupa.cz. Nováček v investorském týmu Ondřej Tomek si za 25 milionů korun koupil ve firmě deset procent. 

„Perfektně to zapadá do mé strategie investic orientovaných na české rychle rostoucí technologické firmy,“ komentuje investici v tiskové zprávě Tomek, který se od loňského podzimu opět investičně probudil, když si zvýšil svůj podíl v Shoptetu i v brněnské Safetice

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).