Hlavní navigace

Šlágr TV a další stanice v satelitní službě Digi TV konečně ve správném formátu

5. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Naopak i nadále jsou ve špatném poměru stran stanice Travel Channel a Discovery Channel. Druhý jmenovaný program takto vysílá od doby, kdy ho nahradila středoevropská verze.

Rumunská společnost RCS&RDS, provozovatel satelitní služby Digi TV, je známá tím, že na řadu technických změn reaguje se značným, někdy až několikaměsíčním zpožděním. Jedním z příkladů je nedávné překlopení stanice Minimax do správného obrazového formátu 16:9, který v reálu už její provozovatel nasadil koncem března loňského roku. Nyní jsou ve správném obrazovém formátu dostupné stanice TV Barrandov, Film+ a Šlágr TV. Poslední jmenovaný program není součástí nabídky jako samostatná stanice, ale jako vložené, téměř celodenní okno kanálu Musicbox. Stanice vysílaly doposud bez širokoúhlého příznaku WSS.

MMF24

Ukázka z vysílání Šlágr TV/Musibox v satelitní službě Digi TV
Autor: repro foto Šlágr TV/Musibox

Ukázka z vysílání Šlágr TV/Musibox v satelitní službě Digi TV

NEPŘEHLÉDNĚTE: Šlágr mobil už podepsal smlouvu s mobilním operátorem, odstartuje nejpozději v září

Musicbox vysílal v minulosti kromě Digi TV pro naše diváky například i v kabelové síti společnosti UPC Česká republika, provozovatel se ale rozhodl k jeho vyřazení. Šlo o logický krok, neboť v současné době využívá většinu denního vysílání právě Šlágr TV. Ta už je v nabídce největší kabelové firmy u nás dostupná. K vyřazení Musicboxu se v minulosti rozhodl i operátor Towerhome, dceřiná firma společnosti Towerom. Ta ho nahradila ve slovenské placené pozemní službě Plustelka stanicí VH1. V původním (špatném) obrazovém formátu zůstávají v nabídce Digi TV nadále Discovery Channel a Travel Channel.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).