Hlavní navigace

Šlágr TV na satelitu Astra v plné televizní kvalitě

27. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pozemním vysílání zůstává rozlišení kanálu na původních hodnotách, tedy 544×576. Počet pixelů Šlágr TV se nyní dostal na úroveň sesterské Country no.1 šířené v multiplexu 4.

Hudební a teleshoppingový kanál Šlágr TV, který je šířen prostřednictvím satelitu Astra na pozici 23,5 stupně východně v nekódované podobě, výrazně navýšil svou obrazovou kvalitu. Stanice přešla na plné standardní rozlišení. Doposud kanál používal kvalitu 480×576, nyní to je 720×576. Vysílání stanice nadále zůstává v nekódované podobě, pro její sledování tedy není nutná karta žádného ze satelitních operátorů. Obrazová kvalita prostřednictvím družice je nyní vyšší než v pozemním šíření (DVB-T), kde zůstává 544×576 pixelů.

Cloud 22 temata

Z ARCHIVU: Nečekaný úspěch Šlágr TV o Silvestru: porazila Novu Cinemu, Primu Cool i ČT 24

Na obrazovou kvalitu Šlágr TV na satelitu si stěžovali diváci dlouhodobě. Nekvalitní video složka byla problémem především pro majitele s většími zobrazovacími jednotkami, kde se chyby v obraze projevily v „plné kráse“. Vysílání stanice by v dohledné době měla doplnit nová televize Country no.1. Ta bude šířena prostřednictvím multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, ve svých sítích ji nabídnou také vybraní kabelovíIPTV operátoři. V budoucnu by se měl tento program objevit také na satelitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.