Hlavní navigace

Šlágr TV se dočká druhého kanálu, pro šíření využije pravděpodobně regionální multiplexy

Kdy stanice odstartuje, je v tuto chvíli prozatím ještě velkou neznámou. Podle výkonného ředitele Roberta Kvapila vše závisí na jednáních s operátory. Televize bude cílit i na mladší diváky.
Lukáš Polák 24. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hudební televizi Šlágr čeká expanze. Prestižní magazín Forbes pro Českou republiku na svém účtu sociální sítě Twitter napsal stručný status, že tento kanál se brzo rozroste o další stanici. Jedna televize Šlágr nestačí. Jak řekl ředitel Karel Peterka pro Forbes, do měsíce spustí v Praze druhý kanál plný dechovky a lidových hitů, uvedl Forbes Česko. Informaci následně potvrdil serveru DigiZone.cz i výkonný ředitel televize Šlágr Robert Kvapil. Podle jeho slov by ale zatím v komunikaci této novinky chtěl být opatrný a nechá ji přímo na Peterkovi.

K TÉMATU: Šlágr TV expanduje na Slovensko, o šíření v DVB-T jedná i s Towercomem

Druhý kanál by se měl zaměřit opět na dechovku a country, ale chceme k němu přilákat i mladší diváky, konstatoval Kvapil a dodal, že pod modernějšími žánry si je možné konkrétně představit právě country a dechovku pro mladší posluchače. Co se týká zaměření stanice, vše je ale zatím v přípravě. V tuto chvíli tedy k tomu nemohu uvést žádné podrobnosti, sdělil výkonný ředitel televize, která by na rozdíl od hlavního Šlágru neměla být celoplošná. Chceme cílit na vybrané regiony. Mohlo by jít například o Prahu, Brno nebo Ostravu, řekl Kvapil.

WT100 SEO

ČTĚTE TAKÉ: Zuzana Bubílková je novou tváří Šlágr TV, pomohla jí k lepší sledovanosti

Výkonný ředitel kanálu uvedl, že televize by měla fungovat tak, aby dobře fungoval poměr cena – výkon. Jednáme se všemi operátory zemských multiplexů. Co se týká šíření v nabídkách kabelových nebo IPTV operátorů a satelitu, to nemohu vyloučit. V tuto chvíli ho ale nemohu potvrdit, uvedl Robert Kvapil. Přesný termín startu televize zatím není v tuto chvíli stanoven. Vše závisí na jednání s operátory. Fungování našeho kanálu bude pochopitelně o ekonomice. Nepůjdeme invazivní metodou, upřesnil Kvapil. Obchodní model kanálu by měl být odlišný od hlavní stanice.