Hlavní navigace

Šlágr TV se na satelitu konečně dočkala řádného programového průvodce

12. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Doposud vysílala stanice v programovém průvodci pouze svůj název a stručnou charakteristiku vysílání. EPG slouží k snadné orientaci diváka ve schématu televize.

Tematická stanice Šlágr TV, která se věnuje především žánru dechové hudby a country music, provedla úpravu dat elektronického programového průvodce (EPG) na satelitní pozici 23,5 stupně východně. Zde je program šířen nekódovaně, to znamená, že pro jeho sledování není nutná dekódovací karta operátorů Skylink, CS Link nebo T-Mobile televize. Doposud se v EPG vysílal pouze název stanice a stručná charakteristika tohoto programu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Šlágr TV uvažuje o vstupu do celoplošného zemského vysílání

Data pro elektronického programového průvodce ale nejsou kompletní. Vysílá se pouze název pořadů, kterým chybí anotace. Divákovi ale tato součást k orientaci ve vysílání stačí. Distributorem programu k operátorům je pražská společnost SAT Plus, která mimo jiné vyrábí pro kabelového operátora UPC Česká republika obsah kanálu UPC Express. S programem Šlágr TV je také spojeno vydavatelství Česká Muzika, které dostává ve vysílání této stanice značný prostor.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).