Hlavní navigace

Je celodenní vysílání ČT24 příliš velké plýtvání? Druhý den s kandidáty do Rady ČT

5. 2. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
Poslancům se představují desítky zájemců o kontrolování České televize. Pokud je sněmovna zvolí na volná místa, budou moci také vybírat generálního ředitele.

Rekordní tři dny se v Poslanecké sněmovně veřejně představují všichni zájemci, kteří by chtěli usednout na volná místa v Radě České televize nebo v Radě Českého rozhlasu. V úterý 4. února 2020 se představovali hlavně zájemci o rozhlasovou radu. Jejich vystoupení jsme sledovali online.

V televizní radě se na konci března uvolní šest míst, v rozhlasové dvě místa. Na Českou televizi by chtělo dohlížet kolem 90 zájemců, další tři desítky se zajímají o kontrolu Českého rozhlasu.

Veřejná slyšení potrvají celé úterý, středu a čtvrtek, vždy od 8 hodin ráno do večera. Na každého kandidáta bude čtvrt hodiny. V pátek 7. února 2020 následně mediální výbor sněmovny vybere 18 finalistů do televizní rady a 6 finalistů do rozhlasové rady. Z nich poslanci na březnové schůzi sněmovny tajným hlasováním zvolí nové radní.

MMF24

Mandáty letos zvolených radních vyprší v roce 2026. Budou tedy mimo jiné v průběhu svého funkčního období vybírat nové generální ředitele Českého rozhlasu i České televize. Rozhodovat budou také o televizním, respektive rozhlasovém rozpočtu.

DigiZone vám po celé tři dny přinese online zpravodajství z veřejných slyšení.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).