Hlavní navigace

Sledovali jsme živě: ČT představila Karla IV., Trapné padesátky a spin-off Cirkusu Bukowsky

17. 3. 2015
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

UVNITŘ PRESSKIT – Původní online zpravodajství DigiZone.cz z tiskové konference České televize pořádané ve studiu KH2 za přítomnosti nejen generálního ředitele Petra Dvořáka.

10:46 – Tisková konference České televize končí, našim čtenářům děkujeme za pozornost. Odpoledne se můžete těšit na aktuální informace z parlamentní půdy. Zasedání volebního výboru, který se bude zabývat kritikou veřejnoprávního média, začíná ve 13 hodin. Na místě bude opět Lukáš Polák.

10:42 – V bloku, který byl určen dotazům novinářů, položil otázku i šéfredaktor Ondřej Aust z Mediáře, který se Petra Dvořáka zeptal na problematiku koncesionářských poplatků a kritiky veřejnoprávního média, která se přesunula i na parlamentní půdu. Řešit by se měla na volebním výboru opět právě dnes. Žádné neočekávané vyjádření ale Dvořák v tomto směru neposkytl.

10:40 – Generální ředitel České televize Petr Dvořák odpověděl serveru DigiZone.cz na otázku, co se skrývá za ochrannou známkou Fandíme s ČT. Věřím, že půjde o projekt, který pomůže zvednout Čechy ze sedačky stejně jako soutěž Nejchytřejší Čech. Zatím bych nechtěl prozrazovat, o co půjde, uvedl Dvořák. Odmítl se také vyjádřit k tomu, zdali půjde o nějaký projekt, který bude spojen s nadcházejícím hokejovým šampionátem, který se bude v květnu konat v Praze a Ostravě.

10:38 – Česká televize bude pokračovat v soutěži Nejchytřejší Čech. Začali jsme ho hledat už v uplynulých dnech, kdy jsme rozjeli castingy. Byl bych rád, kdyby ten, kterého hledáme, se stal celebritou. U první řady se nám to bohužel nepodařilo. U této soutěže je také důležité trénovat svůj mozek. Člověk se narodí chytrý, a pak už jen blbnou, říkalo se dříve, ale určitě to neplatí. Trénováním mozku má šanci každý člověk mládnout. Pro mladé lidi to není zajímavé, ale mně je 45, takže už to pro mě zajímavé je, uvedl Roman Šmucler, moderátor soutěže, kterou bude režírovat Roman Petrenko. Soutěž bude mít prozatím šest dílů.

10:35 – Česká televize bude mapovat pět dekád Ypsilonky ve stejnojmenném divadelním cyklu. Veřejnoprávní médium chce představit nejvýznamnější a také nejpopulárnější divadlo 20. století. Autorství scénáře a režie se ujal Aleš Kisil

10:31 – „Máme velké úspěchy například s dokumenty jako Trabantem napříč Amerikou nebo Rybí legendy Jakuba Vágnera. I tímto směrem budeme pokračovat,“ dodal Maxa. Jakub Vágner bude tentokrát putovat po „českých luzích a hájích“.

10:29 – Ředitel nových formátů České televize Jan Maxa: „I u dokumentů postupujeme podle vzoru veřejnoprávních televizí v ostatních evropských zemích. Jsou tu zastoupeny projekty typu docusoap. Znamená to, že se dokument točí jako realita, ale stříhá se to jako seriál.“ Česká televize natáčí například docusoap o Dejvickém divadle.

10:27 – „I přesto, že slýcháme výtky, že se dokumentům nevěnujeme, tak cyklům docu dáváme velký prostor. Snažíme se pokračovat i v tradici vytváření jednorázových dokumentů, které nejprve uvedou kina a pak České televize. Stali jsme se například partnery Institutu dokumentárního filmu,“ konstatoval generální ředitel České televize Petr Dvořák s tím, že Česká televize se jako jediná česká televize tomuto žánru systematicky věnuje.

10:25 – Tvůrci hovoří o dvoudílném televizním filmu Zločin v Polné o vraždě, která spustila největší vlnu antisemitismu u nás. Více info na straně 5.

10:23 – Sitcom Trapné padesátky bude seriálem o tom, že ženy po padesátce mohou zažívat svobodnější a trapnější období, než si mohly dovolit dříve. V hlavních rolích Anna Šišková, Pavla Tomicová a Klára Melíšková.

10:21 – Režisér Jiří Svoboda představuje Zádušní oběť: Je o tom, jak se hrdinové války vracejí domů, ale zachovávají si zvyky z války. Nemají například problém s tím někoho zabít. Více info najdete v press kitu. Jsem rád, že Česká televize mi dala šanci tento scénář natočit, byť to asi nebude divácký trhák, jako je například Ordinace v růžové zahradě 2. Jsem rád, že toto není role veřejnoprávní televize, dodal Svoboda.

10:18 – Monstrum bude filmem v hlavní roli s Janem Novotným, který představí postavu Otakara Švece, autora sochy diktátora Stalina. Není to o tom, že člověk dostane roli, ale je dobré si kolem toho některé věci nastudovat. U sochaře Otakara Švece jde o to, že z něj pomník Stalina udělal známého sochaře. Pokud by tento pomník nepostavil a nezválcovalo ho to, mohl být dnes možná ještě slavnější, myslí si Novotný. 

10:14 – Režisér Václav Křístek hovoří o Hlasu římského krále: Psaní historických krváků mě předurčilo k tomu, co jsem napsal pro Českou televizi. Napsali jsme scénář, který se drží historických faktů. Pokud jste si zatím neprohlédli připojený press kit, vězte, že jde o zfilmování příběhu Karla IV. Hlavní postavu ztvární Kryštof Hádek.

10:12 – „Připravujeme i významné seriály a minisérie,“ konstatoval Maxa. Česká televize představí například spin-off (volné pokračování) Cirkusu Bokowsky, kde bude hlavní postavou poručík Kuneš.

10:09 – Ředitel nových formátů České televize Jan Maxa: Co se týká hrané tvorby, to, co představuje naše nová tvorba, je to, o co se snažíme. Chceme, aby každý nový projekt byl něčím významný a něčím zapamatovatelný. Nechceme dělat věci, které zapadnou. Bereme si příklad z úspěšných formátů a veřejnoprávních televizí ze zahraničí.

10:07 – Divákům představíme i hrdiny fiktivní, konstatoval Dvořák. Zmínil i nový sitcom Trapné padesátky, o němž jsme vás informovali ráno prostřednictví registrace stejnojmenné ochranné známky. Hledáme lidi, kteří zkouší nové věci, a i ti jsou pro nás hrdinové, dodal Dvořák.

10:05 – „Odvaha je vlastnost, která je v kreativní činnosti velmi důležitá. Odvaha je i to vytrvat u tradic, které dlouhodobě fungují. Odvaha je i být loajální k tomu, co je správné. Dnešní době představuje hrdiny. Snažíme se to představovat pomocí nových projektů,“ konstatoval Dvořák, který zmínil například Jana Husa nebo Karla IV.

KL24

10:02 – Tisková konference za malou chvíli začíná a jako první servírujeme tradičně press kit, který se vám pro lepší orientaci určitě bude hodit. ;-)

Press kit_Připravované projekty.pdf uživatele Lukáš Lucky Polák

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).