Hlavní navigace

Sledovali jsme živě: tisková konference nové zábavné televize Pětka

11. 10. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

UVNITŘ GALERIE Nový celoplošný program, který zahájí vysílání 15. října v multiplexu 3, na satelitu a v kabelu, se představil na tiskové konferenci v pražské Malostranské besedě

12:07 – Redakce našeho webu byla jediná, která zvládla zástupcům Pětky položit dotaz. Všichni se totiž vrhli na focení celebrit, především Ivety Bartošové. Tisková konference končí. Děkujeme za pozornost.

12:05 – Metropol se ve zpravodajství bude věnovat především Praze, Metropol celostátním záležitostem, ovšem s ohledem na zábavný charakter. Programový ředitel TV Pětka Václav Kutil odpověděl na dotaz serveru DigiZone.cz.

12:03 – Petr Vondráček vyzývá novináře k položení dotazů. Všichni se ale vrhli na focení celebrit, především Ivety Bartošové.

12:01 – Novináři se dívají na ukázky z pořadu Iveta, nejočekávanějšího formátu televize Pětka, ve kterém bude vystupovat Iveta Bartošova v roli sebe sama. Iveta Bartošová o sobě říká, že je tady pořád a občas prý také zadrhává, ale raději zpívá. Natáčení probíhá od začátku července. Celý projekt by měl mít devatenáct dílů a poběží dvakrát týdně – ve středu a v neděli, kdy ještě bude její živá show. Práce mi strašně pomáhá a jsem velice ráda, že jsem do toho šla. Šla jsem do něčeho, co nesnáším, ale teď mě to baví, uvedla Bartošová.

11:57 – Novináři se opět nejprve podívali na videoukázku, a pak už Jakub Kohák představil svou novou talk-show V luftě. Mělo by jít o talk show, „která vás pořádně provětrá“. Kohák poděkoval za šanci a označil se za benjamínka TV zábavy mezi ostatníni hvězdami. Moderátor vtipkuje, že pořad bude delší, protože se ještě v roli necítí svůj a „bude trošku zadrhávat“. Ostatní noderátoři z řad hvězd se viditelně dobře baví.

11:53 – Sen za den, další pořad TV Pětka, představuje moderátorka Mahulena Bočanová, kterou ještě nedávno mohli diváci vídat v Topstar magazínu na Prima family. Televize prozatím natočila pět dílů. V tomto pořadu by se měly plnit sny.

11:51 – Pořad Nevař z vody se zaměří na vaření, ale nebudou chybět ani zábavné soutěže. Doufám, že pořad bude mít tah na branku, uvedl jeho moderátor David Suchařípa.

11:47 – Své pořady představili i Petr Vondráček a Jan Antonín Duchoslav. Po nich přišla na řadu Markéta Hrubešová, která novinářům krátce představila svůj pořad Supermáma, jenž už mohou znát diváci z TV Metropol. Hrubešové bude pomáhat Monika Valentová. Pořad bude určen především pro mámy a „supermámy“.

11:44 – Slovo si vzala Alice Bendová, která představuje pořad Svět celebrit. „Je to bulvár, ale půjdeme pouze tam, kam nám danný člověk pustí,“ uvedla Bendová. Pořad bude nejen o celebritách, ale bude tu vždy i host ve studiu.


Foto: Jan Potůček, DigiZone.cz

Generální ředitel Pětky Marek Vítek a generální ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský na dnešní tiskové konferenci. Došlo i na propagaci multiplexu 3, kterému v posledních měsících přibylo několik konkurentů.

11:41 – Novináři se dívají na první ukázky z chystaných pořadů.

11:39 – Moderátorům jsme nabízeli projekty, který je blízký jejich srdci, případně se k nim mohli hodit, říká programový ředitel Václav Kutil. Denně nabídne Pětka 11 premiér. Televize má tři pelíře – denní formáty, lifestylové magazíny a pořady zábavného charakteru točené v exteriéru a občas i ze studia.

11:37 – Přišly další hvězdy TV Pětka, mj. i herečka a moderátorka Mahulena Bočanová. Pozornost celé tiskové konference se na chvíli stočila výhradně k nim.

11:35 – Zástupci představují webové stránky, na kterých si budou moci diváci pouštět i pořady z archivu. Zájemci budou noci využívat aplikace Vaše oči, která už je dobře známá ze sesterské TV Metropol. V tuto chvíli ji podle Attela využívá okolo dvou set reportérů z řad veřejnosti.

11:33 – Do tří let chce Pětka získat podíl na sledovanosti 5 %. Televizi bude zastupovat agentura Atmedia. Televize bude mít i vlastní obchodní oddělení.

11:31 – Podle Levinského je výhodné, když nové televize vstupují do DVB-T, protože dosáhnou rychlého růstu na sledovanosti. Pětce bych popřál, aby získala spoustu nových diváků, uvedl Levinský. Výkonný ředitel Pavel Attel potvrdil, že program bude dostupný od počátku u operátora Skylink na satelitu, v rámci O2TV a jednání probíhají i s UPC Česká republika.


Foto: Jan Potůček, DigiZone.cz

Vstup do Malostranské besedy v Praze, kde se koná tisková konference Pětky

11:28 – Kamil Levinský poděkoval jako generální ředitel Českých Radikomunikací za to, že si televize vybrala tohoto operátora pro své celoplošné šíření. Levinský seznamuje novinářskou obec s tím, jaké služby v oblasti pozemního vysílání ČRa nabízejí. Radiokomunikace sází především na vysoké věže, upozorňuje Levinský, který si chválí využití zemského vysílání, které je podle jeho slov mezi 50 až 60 %.

11:25 – Název Pětka byl zvolen podle toho, že televize se chce dostat mezi pětici největších českých televizí a jak již bylo řečeno, s pětkaři prý byla vždy největší legrace.

11:21 – Do poněkud stísněného prostoru začínají vcházet celebrity, které se budou objevovat na Pětce. Okolo nich vznikl chumel fotografů, takže není nikoho vidět. Důležitá poznámka: Petr Vondráček o Pětce mluví jako o „členovi skupiny Metropol“. Nová televize má tedy ambici doplnit skupiny Nova, Prima a ČT.

11:18 – Tiskovou konferenci, která právě začíná, moderuje Petr Vondráček, za stůl zasedli již jmenování pánové. Vondráček přivítal novináře.

11:15 – Podle moderátora Petra Vondráčka začne tisková konference za pár minut. Dorazí prý i Iveta Bartošová. :-)

11:10 – Oficiálně máme deset minut po zahájení tiskové konference, ale prozatím jsme ještě nezačali. Právě přicházející novinář už si nemají kam sednout. Míst k sezení je tu odhadem 30, novinářů může být dvojnásobek. Přišlo také dost fotografů včetně těch bulvárních.

11:08 – Pětka nás baví a vás bude také, slyšíme ze spotu, který se neustále opakuje. Kolikrát už jsme ho slyšeli? Začíná tu být poměrně těsno. Stále přichází noví a noví novináři.

CIF22

11:05 – Tisková konference prozatím ještě nezačala. Novinářů je odhadem přibližně třicet. Akce se zúčastní generální ředitel TV Pětka Marek Vítek, generální ředitel Českých Radiokomunikací Kamil Levinský, výkonný ředitel Pavel Attel a programový ředitel Václav Kutil.

11:00 – Hlásíme se vám z Malostranské besedy v Praze, kde se představuje „nová česká prima“ televize Pětka. Online zpravodajství z místa zajišťují redaktoři Jan Potůček, Lukáš Polák a fotograf Ondřej Hošt.


Zdroj: Metropol TV

Pozvánka na dnešní tiskovou konferenci Pětky

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.