Hlavní navigace

Sledujete televizi Z1 ze satelitu? Přelaďte si, mění frekvenci

31. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
31. 10. 2008

Pokud jste mezi těmi, kteří sledují zpravodajskou televizi Z1 ze satelitu, tedy z pozice 23.5 st. vých., budete si muset tento kanál přeladit. Jak dříve informoval jeden z provozovatelů platformy Skylink, společnost Towercom, a později i sama televize, program bude možné od zítřka naladit pouze na kmitočtu 11797/H s SR 27500 a FEC 3/4. Doposud vysílala Z1 také na 11992/H se stejnými parametry. Sdílela tak transpondér s řadou dalších kanálů jako je např. Filmbox, Filmbox Extra, Viasat Explorer nebo JimJam.

Frekvence 11797 je nová. Spolu se zpravodajskou televizí Z1, která zde vysílá volně, mohou vlastníci satelitních kompletů naladit také slovenské JOJ a JOJ Plus a kanály Nova HD a Eurosport HD. Všechny čtyři jsou však dostupné pouze vlastníkům karet od platformy Skylink. Nova HD pak pouze divákům v České republice. Přesun zpravodajské televize Z1 nebyl odůvodněn, ale jedná se pravděpodobně o snahu provozovatele platformy Skylink oddělit své kanály od konkurenčního CS Linku. Signál je vysílán z mobilního uplinku umístěného v prostorách společnosti Towercom v Bratislavě na Kamzíku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).