Hlavní navigace

SledujTV.sk streamuje české a slovenské televize

1. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na slovenském Internetu se objevil ve fázi veřejné betaverze poměrně zajímavý projekt SledujTV.sk, za nímž stojí Tom Horn Enterprise. Uživatelé mohou sledovat přímo na svém počítači streamované vysílání deseti českých a slovenských televizních stanic: ČT1, ČT2, Č24, Nova, Prima, Markíza, Joj, STV1, STV2 a TA3. Filosofii projektu lze přirovnat k boomu low cost leteckých společností. Zaměřením se na skutečné jádro naší služby, chceme poskytnout optimální servis za bezkonkurenční ceny, například…

Na slovenském Internetu se objevil ve fázi veřejné betaverze poměrně zajímavý projekt SledujTV.sk, za nímž stojí Tom Horn Enterprise. Uživatelé mohou sledovat přímo na svém počítači streamované vysílání deseti českých a slovenských televizních stanic: ČT1, ČT2, Č24, Nova, Prima, Markíza, Joj, STV1, STV2 a TA3. Filosofii projektu lze přirovnat k boomu low cost leteckých společností. Zaměřením se na skutečné jádro naší služby, chceme poskytnout optimální servis za bezkonkurenční ceny, například zadarmo. Navíc všude tam, kde nejsou ostatní. Nenutíme diváky k výběru žádné specifické technologie ani set-top-boxu. Všechny volby necháváme na nich a jejich vlastních potřebách, říká k nové službě Jan Horyna, obchodní ředitel Tom Horn Enterprise, který dříve působil i v českém portálu Centrum.cz.

Skladba kanálů se prý v budoucnu bude ještě měnit a uzpůsobovat podle potřeb uživatelů služby. Vysílá se ve formátu Windows Media Video. Zatím je bohužel testovací vysílání dostupné jen uživatelům ze Slovenska. Ti by měli v dohledné době získat možnost sledovat streamované vysílání také na mobilu. Nechceme nikomu předepisovat, jakou barvu má mít jeho kožená sedačka, aby se hodila k set-top-boxu nebo televizi. Naopak, budeme se snažit, aby naše služba byla dostupná na co největším počtu koncových zařízení a uživatel si bude moci vybrat, které mu vyhovuje, případně které ma již doma k dispozici. Proto začínáme s osobním počítačem a pokračujeme mobilním telefonem. Protože tyto zařízení má dnes doma témeř každý. Mobilní verzi již testujeme a bude k dispozici do několika málo týdnů, tvrdí Jan Horyna. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).