Hlavní navigace

Slováci připravují testy DVB-H, zemské digitální televize pro mobily

30. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 12. 2008

Slovenská společnost Towercom, která je největším provozovatelem televizních a rozhlasových vysílačů u našich východních sousedů a patří jí také satelitní platforma Skylink, připravuje testy zemského digitálního televizního vysílání ve formátu DVB-H. To je určené pro mobilní telefony a další mobilní televizní přijímače. Informoval o tom server Digimedia.sk.

cif - debata 2

Telekomunikační úřad Slovenské republiky informoval, že operátorovi vydal povolení ke zkušebnímu provozu rádiového zařízení DVB-H, napsal web. Test proběhne v Žilině, konkrétně pak z vysílačů Žilina – město a Žilina – Zástranie. Obsahem experimentu mohou být výhradně programy provozovatelů s platnou vysílací licencí a veřejnoprávní mé­dia.

České republice proběhly testy DVB-H již několikrát. V současné době mobilní operátoři čekají na rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) o vypsání tendru na provozovatele prvního zemského digitálního multiplexu pro tuto službu. ČTÚ však vyčkává, neboť zájem o DVB-H a placenou mobilní televizi je v okolních zemích minimální. Z tří tuzemských mobilních operátorů projevuje zájem o provoz DVB-H už jen společnost T-Mobile.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).