Hlavní navigace

Slováci se STV 3 ve vysokém rozlišení od srpna nedočkají

20. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2008

První digitální kanál Slovenské televize, STV Sport, který nemá zatím zajištěno financování, dostane prvotní investici pravděpodobně od vlády. STV jí chce požádat o dotaci ve výši 100 milionů korun. Dnes o tom informuje server Mediálne.sk. Dotace má být určena na výrobní a režijní náklady v době od začátku konání olympiády do konce roku. STV by měla o ní požádat co nejdříve, a to ihned po zpracování připomínek Radou Slovenské televize. Mediálne.sk vypočítal, že částka by mohla putovat na 950 hodin vysílání.

Jasný je i počet hodin, který by měl třetí kanál STV vysílat. Ve všední dny by to bylo pouze od 17 do 23 hodin, o víkendech od 11 hodin do 23 hodin. V porovnání s Českou televizí je to však stále málo. Ta svůj program ČT4 Sport šíří čtyřiadvaceti­hodinově, a když zahajovala, startovala v devět ráno a vysílala do půlnoci. V jednom by však měl být sportovní kanál Slovenské televize rychlejší. Již od počátku má střídat formáty obrazu 4:3 a 16:9, Naše „Čtyřka“ ho zavedla až téměř dva roky po začátku vysílání.

BRAND23 Workshop

Špatnou zprávou pro slovenské sportovní fanoušky je bohužel fakt, že ne hned od počátku bude vysílání ve vysokém rozlišení, jak bylo avizováno. STV upustila od penetrace výlučně v HD kvalitě, což jí umožní zvýšení příjmu k přibližně 60 % populace. Letos plánujeme dobudovat vysílací pracoviště pro třetí okruh a dokoupit HD ready zařízení, od 8. srpna však nejsme schopní začít v HD vysílat, řekl statutární zástupce STV Jozef Mračna.

K TÉMATU: Slovenská STV 3 pravděpodobně v srpnu, „Čtyřka“ v roce 2010

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).