Hlavní navigace

Slováci se STV 3 ve vysokém rozlišení od srpna nedočkají

První digitální kanál Slovenské televize, STV Sport, který nemá zatím zajištěno financování, dostane prvotní investici pravděpodobně od vlády. STV jí chce požádat o dotaci ve výši 100 milionů korun. Dnes o tom informuje server Mediálne.sk. Dotace má být určena na výrobní a režijní náklady v době od začátku konání olympiády do konce roku. STV by měla o ní požádat co nejdříve, a to ihned po zpracování připomínek Radou Slovenské televize. Mediálne.sk vypočítal, že částka by mohla putovat na 950 hodin vysílání.

Jasný je i počet hodin, který by měl třetí kanál STV vysílat. Ve všední dny by to bylo pouze od 17 do 23 hodin, o víkendech od 11 hodin do 23 hodin. V porovnání s Českou televizí je to však stále málo. Ta svůj program ČT4 Sport šíří čtyřiadvaceti­hodinově, a když zahajovala, startovala v devět ráno a vysílala do půlnoci. V jednom by však měl být sportovní kanál Slovenské televize rychlejší. Již od počátku má střídat formáty obrazu 4:3 a 16:9, Naše „Čtyřka“ ho zavedla až téměř dva roky po začátku vysílání.

MIF18 Šmíd_GooglePay

Špatnou zprávou pro slovenské sportovní fanoušky je bohužel fakt, že ne hned od počátku bude vysílání ve vysokém rozlišení, jak bylo avizováno. STV upustila od penetrace výlučně v HD kvalitě, což jí umožní zvýšení příjmu k přibližně 60 % populace. Letos plánujeme dobudovat vysílací pracoviště pro třetí okruh a dokoupit HD ready zařízení, od 8. srpna však nejsme schopní začít v HD vysílat, řekl statutární zástupce STV Jozef Mračna.

K TÉMATU: Slovenská STV 3 pravděpodobně v srpnu, „Čtyřka“ v roce 2010

Našli jste v článku chybu?