Hlavní navigace

Slovak Sport by mohl změnit název, operátoři se o jeho osud neobávají

3. 7. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Pokud by došlo k zásadní změně ve vysílání, jakou může být například značné ochuzení obsahu, budeme se Slovak Sportem jednat,“ sdělila Lucie Jungmannová, tisková mluvčí O2.

Tematické kanály Slovak Sport by mohly v blízké době změnit svůj název. Serveru DigiZone.cz to naznačil tiskový mluvčí operátora UPC Česká republika David Frodl. Slovak Sport v dohledné době plánuje změnu názvu na Arena Sport, uvedl Frodl. Redakce našeho webu se o tyto kanály zajímala proto, že se o nich v posledních dnech a týdnech mluví v souvislosti s finančními problémy, které jeho stejnojmenného provozovatele potkaly. Slovak Sportům hrozí bankrot – nesplatil pohledávky za téměř čtyřicet milionů korun – a v průběhu času přišel téměř o všechna atraktivní vysílací práva.

K TÉMATU: Slovak Sportům hrozí bankrot, nesplatily pohledávky za téměř 40 milionů korun

Róbert Greguš, generální ředitel televizí, aktuálně čerpá dovolenou. V SMS zprávě, kterou redakci DigiZone.cz zaslal, uvedl, že k dispozici by měl být opět až 15. července. Šéf stanic Slovak Sport nereagoval ani na další SMS zprávu, která obsahovala dotaz týkající se právě možné změny názvu stanic a eventuálně i možného odklonu od dosavadního zaměření. Rodina kanálů Slovak Sport čítala původně tři stanice, před několika měsíci však byla existence jedné z nich ukončena. Aktuálně se vysílání soustředí téměř výhradně na reprízy.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stanice Slovak Sport čekají změny, dotknou se DVB-T i placených služeb

V současné době máme se Slovak Sport.tv platnou licenční smlouvu. Podle pravidla za vysílaný program samozřejmě hradíme licenční poplatky. Pokud se na nás Slovak Sport obrátí s tím, že opouští distribuci, tak kanál vyřadíme, podobně jako v minulosti např. ESPN nebo TCM. Pokud by došlo k zásadní změně ve vysílání, jakou může být například značné ochuzení obsahu, budeme se Slovak Sportem jednat. Naše zákazníky pak budeme případně náležitě informovat, sdělila DigiZone.cz Lucie Jungmannová, čerstvá mluvčí operátora O2 Czech Republic, který provozuje největší českou IPTV službu O2TV.

WT100

ČTĚTE TAKÉ: V Regionální síti 8 se bude vedle Slovak Sportu 2 objevovat i slovenská TV Osem

S problémy doprovázejícími fungování kanálů Slovak Sport jsou srozuměni i další operátoři, kteří jsou na případnou nastalou situaci připraveni reagovat. O situaci ohledně Slovak Sportu víme. Byli jsme však partnerem ujištěni, že smluvně zakotvená práva jsou vypořádána a vysílání obou programů bude pokračovat i nadále a našich zákazníků se to nijak nedotkne, slibuje mluvčí UPC Česká republika David Frodl. V podobném duchu se vyjádřila i Petra Miterová, mluvčí Českých Radiokomunikací, které prostřednictvím Regionální sítě 8 šíří Slovak Sport 2. Slovak Sport má uzavřenou platnou smlouvu, podle které České Radiokomunikace postupují. Jiné okolnosti nám nepřísluší nijak komentovat, konstatovala Miterová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).