Hlavní navigace

Slovak Sport.TV může spustit vysílání. Slovenská rada mu udělila licenci

29. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tematický kanál Slovak Sport.TV získal na dnešním zasedání Rady pro vysílání a rentrasmisi licenci. Její provozovatel už dříve deklaroval, že signál je schopen operátorům nabídnout okamžitě.

Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), regulační orgán našich východních sousedů, udělila na svém dnešním zasedání licenci chystanému televizní kanálu Slovak Sport.TV. Informoval o tom server Stratégie.sk. Pro českého diváka bude pravděpodobně nejzajímavější skutečnost, že program má být šířen také prostřednictvím satelitu Astra 3B. Co se týká obsahu vysílání, Slovak Sport. TV má nabídnout z 90 % právě zaměření na toto odvětví, zpravodajství zabere 4 % a ostatní publicistika 6 %.

ICTZ23

K TÉMATU: O licenci pro Slovak Sport.TV by se mělo rozhodnout už příští týden

Samotní zástupci RVR příchod tohoto hráče na slovenský trh přivítali. Je sympatické, že se chtějí zabývat sportem. Já jim vnitřně držím palce a přeji hodně štěstí, citoval člena kontrolního orgánu Karola Haťapku server Mediálne.sk. Stanice má vysílat z prostor sesterské regionální televize Central. Ředitel Slovak Sport.TV Róbert Greguš avizoval, že signál televize je její provozovatel schopný poskytnout operátorům okamžitě poté, co získá licenci, a to nejen ve standardním, ale i HD rozlišení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.