Hlavní navigace

Slovak Sport.TV plánuje zvýšení ceny přenosů na internetu

7. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televize, která příští měsíc dostane sesterský kanál, jež bude určen jak pro Slovensko, tak i Českou republiku, chce divákům poskytnout snadnou cestu k živým přenosům.

Tematický kanál Slovak Sport.TV, kterému se kromě přenosů z tenisové WTA podařilo získat i vybrané přenosy z hokejové NHL a jako poslední soutěž i fotbalovou Premier League, počítá do budoucna s tím, že cena za šíření prostřednictvím internetu vzroste. Doposud mohl zájemce získat živé vysílání prostřednictvím webových stránek televize za cenu 3 eura, tedy v přepočtu přibližně 80 korun. Serveru DigiZone.cz to potvrdil generální ředitel Slovak Sportu Róbert Greguš. Změna určitě nebude na nižší sumu, ale jakou výšku stanovíme, to zatím netuším, konstatoval Greguš.

cif-tip-firmy

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vysílací práva na anglickou Premier League získal Slovak Sport pro svůj nový kanál

Nova cena podle něho bude odpovídat tomu, za jakou podobné události nabízejí mezinárodní kanály. Koupili jsme práva za mezinárodní tržní cenu, takže přenosy nemůžeme prodávat pod cenu. Je to business, uvedl šéf televize Slovak Sport. Podle něho bude možné na internetových stránkách stanice najít stejné vysílání jako například v kabelových sítích. Bude to simulcast vysílání, sdělil Greguš, který tímto zároveň potvrdil, že kromě televizních práv může televize svůj obsah šířit i po internetu. Kdo bude mít zájem, náš program si určitě najde, myslí Róbert Greguš.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.