Hlavní navigace

Slovak Sport TV v českém DVB-T? Není to vyloučeno, říká jeho šéf Greguš

Lukáš Polák

Šíření signálu prostřednictvím DVB-T multiplexu ČRa podle šéfa televize Róberta Greguše připadá v úvahu ve chvíli, pokud se jeho provozovatel nedohodne s dalšími kabelovými operátory.

Doba čtení: 1 minuta

Generální ředitel tematického kanálu Slovak Sport Róbert Greguš nevylučuje možnost, že by se stanice mohla objevit v digitálním zemském vysílání (DVB-T) v České republice. Uvedl to pro Deník Insider, který citoval server Aktuálně.cz. Šíření signálu prostřednictvím DVB-T by podle jeho slov připadalo v úvahu, pokud by se provozovatel televize nedohodl na našem trhu na distribuci s dalšími operátory. V současné době je prozatím toto vysílání omezeno pouze na IPTV službu O2TV. Na internetu ho nabízí Topfun televize.

K TÉMATU: Slovak Sport.TV chystá třetí kanál, dostupný bude pouze na Slovensku

Pokud bychom se s dalšími českými operátory nedomluvili, je připravený plán B. Máme rozjednáno s Českými Radiokomunikacemi (ČRa), že bychom od 1. října mohli vstoupit do DVB-T a šířit v Česku náš signál na přímo, potvrdil Deníku Insider Greguš a dodal: Vysílání bychom v takovém případě financovali z reklamy. Pokud by se v pozemním vysílání objevil i druhý kanál, kabeloví operátoři by potřebovali k distribuci této stanice souhlas. Rodina Slovak Sport.TV se brzo rozroste také o třetí kanál, ten má být však dostupný pouze pro diváky na Slovensku.

Našli jste v článku chybu?