Hlavní navigace

Slovak Sport TV získala licenci pro druhý kanál, odstartuje příští měsíc

Lukáš Polák

Největším lákadlem druhého kanálu Slovak Sportu bude anglická Premier League, o níž se televize přetahovala s Novou Sport. Stanice bude vysílat například i tenisovou WTA.

Doba čtení: 1 minuta

Slovenský regulátor médií, Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), dnes informoval, že na svém posledním zasedání udělil celoplošnou digitální licenci chystanému tematickému kanálu Slovak Sport TV 2. Ten má být konkurencí například k již existujících programům tohoto typu, především Nově Sport a Sport TV (Sport 1 a Sport 2). Stanice bude dostupná jak na Slovensku, tak i v České republice. Z původního Slovak Sportu se naopak má stát neplacený kanál, který bude dostupný pouze u našich východních sousedů. Provozovatel televize počítá s jeho šířením i v lokálních DVB-T multiplexech.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kde vzal Slovak Sport na Premier League? Novou televizi provází řada neznámých

Prozatím největším trumfem, který se podařil Slovak Sportu 2, je zisk exkluzivních vysílacích práv na anglickou fotbalovou Premier League, s níž se právě přetahoval s již zmiňovanou Novou Sport. Stanice slibuje ale například i další atraktivní sporty, například tenisovou WTA Tour. Tu už v současné době vysílá první kanál. Společnost Slovak Sport dávkuje informace ohledně svého nového kanálu zájemcům postupně. Nedávno na Facebooku zveřejnila například informace o polské fotbalové Ektraklase, kterou však může vysílat pouze na svém prvním programu. Na satelitu se nesmí objevit ani NHL. Exkluzivní práva je Nova Sport.

Našli jste v článku chybu?