Hlavní navigace

Slovak Sport začne vysílat 15. září v pražské Regionální síti 4

30. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Slovak Sport bude v krátké době už druhým sportovním programem, který se v pražském DVB-T objeví. V neděli 1. září tu odstartuje v zemském multiplexu 3 televize Sport 5.

Společnosti Prague Digital TV se podařilo získat dalšího zákazníka do svého zemského digitálního multiplexu označovaného jako Regionální síť 4. Balík programů by měla doplnit od 15. září stanice Slovak Sport, konkrétně její první kanál. Informaci o plánovaném vstupu do zemského vysílání přinesl dnes jako první server Sport.cz, podrobnosti prozradil redakci DigiZone.cz ředitel tematického kanálu Róbert Greguš. Uzavřeli jsme smlouvu s Leošem Pohlem (ostravský podnikatel, který za společností Prague Digital TV stojí, pozn. red.). V současné době stavíme trasu na Kavčí hory, konstatoval Greguš.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Slovak Sport TV v českém DVB-T? Není to vyloučeno, říká jeho šéf Greguš

Podle generálního ředitele Slovak Sportu došlo k podpisu smlouvy na dobu neurčitou s možností vypovězení smlouvy. Podmínky však nechtěl Greguš specifikovat. O možností šířit signál prostřednictvím DVB-T v České republice promluvil šéf tematického kanálu poprvé v polovině tohoto měsíce. Máme rozjednáno s Českými Radiokomunikacemi (ČRa), že bychom od 1. října mohli vstoupit do DVB-T, naznačil tehdy Róbert Greguš. Slovak Sport podle něho zvažuje vícero možností. Šíření prostřednictvím multiplexu 3 by připadalo v úvahu ve chvíli, když by se stanice pustila do celoplošného šíření.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.