Hlavní navigace

Východoslovenská kabelovka tvrdí, že má povolení šířit TV Barrandov

Česká digitální televize Barrandov legálně na území Slovenska? Košický operátor Antik ji ve svém digitálním balíčku nabízí, a tvrdí, že má k tomu oficiální povolení. Informuje o tom server Mediálne.sk. A podle ohlasů v diskuzi je zřejmé, že nejde o jediného operátora, který Barrandov nabízí. Podobně postupuje IPTV operátor RS Net z Rimavské Soboty.

Oba operátoři mají kromě Barrandova v nabídce i Primu Cool nebo ČT 4, a tyto kanály dokonce inzerují na svých webech. Ani jedna z těchto přitom nechce být šířena na Slovensku a neuděluje k tomu oficiální povolení. Jak Barrandov a Prima tak ČT 4 totiž nakupuje akvizice jen pro území České republiky a tudíž nemůže udělit souhlas pro šíření na území jiného státu.

PODÍVEJTE SE:
Programová nabídka Tango TV operátora Antik (Košice)
Programové balíčky IPTV služby RS NET TeatrO (Rimavská Sobota)

Svévůle některých kabelových operátorů na Slovensku ale není výjimečná. Někteří východoslovenští operátoři například dodnes šíří i českou Novu, která se ze slovenského trhu stáhla ještě v roce 2002, aby uvolnila prostor pro tehdy vznikající sesterskou televizi JOJ. Největší kabeloví operátoři vyřadili Novu až pod hrozbou žalob ze strany vysílatele. Menší a nepříliš známí operátoři ji v tichosti šířili dál.

Našli jste v článku chybu?