Hlavní navigace

Slovenská média zkritizovala Towercom za postoj ke včerejšímu výpadku TV signálu

1. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pravděpodobně nejcitelněji včera zasáhl výpadek služeb Towercomu slovenskou televizi Joj, která vysílala filmový trhák Avatar. Divákům ho nabídne v náhradním termínu.

Ostrá kritika se snesla od některých slovenských médií za včerejší výpadek dvou satelitních frekvencí, jejichž uplink je v Bratislavě, na telekomunikačního operátora Towercom. Ten se divákům jako poskytovatel satelitních služeb vůbec neomluvil a jeho stanovisko zveřejnil až s několikahodinovým zpožděním dnes server Omédiách.com s odvoláním na slovenskou televizi Markíza. Příčinou výpadku byla porucha automatického natáčení paraboly z důvodu omrznutí mechaniky natáčecích motorů. Za přerušení vysílání se divákům omlouváme, konstatoval Towercom.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Slovensko se připravuje na spuštění placené pozemní televize, stejně jako Rakousko

Výpadek se konkrétně týkal frekvencí 11,836 GHz a 12,109 GHz. Na jedné z nich vysílá i slovenská komerční televize Joj, která shodou okolností v době včerejšího výpadku vysílala filmový hit Avatar. Právě generální ředitel TV Joj František Borovský byl včera první, kdo za svými diváky s omluvou přispěchal. Omlouváme se divákům, kteří kvůli problému na straně Towercomu nemohou sledovat náš program, napsal Borovský na svém soukromém účtu sociální sítě Twitter a dodal: Z důvodu, že téměř polovina diváků včera nemohla sledovat premiéru Avatara v hlavním vysílacím čase, odvysíláme jeho reprízu ve 20:00 na Plusce.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Markíza půjde cestou Novy, chystá se zařadit kanály Dajto a Fooor do DVB-T

Včerejší blackout (…) byl ukázkou selhání v komunikaci s klientem – nejen Towercomu, ale hlavně operátorů a částečně i televizí, napsala na svém blogu slovenská novinářka Miroslava Kernová a doplnila: Skylink (…) neměl na stránce žádné vysvětlení. UPC jen ve formě poznámky pod statusem diváka. Podobně ani Digi TV (…). Firma Towercom, která způsobila celý problém, neohlásila včera nic. Nečekaný výpadek, který zasáhl řadu služeb, se stal cílem několika aprílových článků. Server Mediálne.sk přinesl text s názvem „Towercum: TV signál nepůjde celý týden, operátor slibuje náhradu“, satCentrum pak výpadek přisoudilo srážce satelitu Astra 3B s vyřazenou družicí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.