Hlavní navigace

Slovenská televize a rozhlas logo nezmění, popřel jejich nový šéf Václav Mika

26. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ke změně vizuální podoby veřejnoprávního rozhlasu a televize na Slovensku mělo podle tamních Hospodářských novin dojít jen krátce po posledním redesignu

Změnu loga Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS), veřejnoprávní instituce, pod jejíž hlavičkou funguje Slovenská televize a Slovenský rozhlas, měl podle tamních Hospodářských novin připravovat jejich nový generální ředitel Václav Mika. Ten v minulosti působil stejně jako nynější šéf České televize Petr Dvořák jako generální ředitel nejsledovanější komerční televize v zemi, slovenské Markízy (Dvořák vedl v letech 2003 až 2010 televizi Nova). Mika však přípravu redesignu RTVS a zejména změnu log televize a rozhlasu popřel.

K TÉMATU: Historie se opakuje: Slovenskou televizi povede bývalý šéf Markízy Václav Mika

Cloud23

“Pracujeme na komplexní komunikační a marketingové strategii, kterou představíme veřejnosti v momentě, kdy to bude aktuální,” citovaly slovenské Hospodářské noviny mluvčího RTVS Richarda Šümeghyho. Kompletní změnou vizuální prezentace prošla po nástupu Petra Dvořáka i Česká televize. Od 1. října používá nové, či spíše inovované korporátní logo, změnila se i loga všech čtyř programů a nový grafický obal získaly programy ČT 1 a ČT 2.

„Je to nesmysl, logo určitě měnit nebudu,“ řekl Václav Mika serveru Omediach.com. „Od začátku říkám pravý opak, že se stalo takovou tradicí, ža každý ředitel, který přišel do STV, změnil logo a já to dělat nebudu.“ Nepopřel však, že chce změnit vizuální podobu televize. „Ale to není logo. Změna vizuálu nezačíná změnou loga, ale změnou obsahu a formy,“ dodal Mika, který je momentálně stejně jako Petr Dvořák na mezinárodním festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).