Hlavní navigace

Slovenská televize a rozhlas poděkují v kampani koncesionářům, že je platí

Veřejnoprávní médium Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) dnes u našich východních sousedů rozjíždí reklamní kampaň s mottem Vďaka vám. Jejím cílem je poděkovat tamním koncesionářům, kteří byli ochotni pravidelně platit měsíční poplatky za poslech rádia a sledování televize. Dotknout by se ale měla pochopitelně i těch, kteří zatím tuto povinnost ignorovali.

K TÉMATU: Slovenský parlament zrušil koncesionářské poplatky. Od roku 2013

Do reklamní kampaně byly zapojeny i některé známé osobnosti slovenského veřejného života. Čeští diváci budou znát například herečku Zuzana Kanócz, která se před lety objevila v hlavní roli filmu Román pro ženy Filipa Renče. Dalšími figuranty kampaně jsou violoncellista Jozef Lupták, režisér dokumentů Jaro Vojtek, spisovatel Tomáš Janovic a hokejista Miroslav Šatan. Osobnosti, které v kampani vystoupí, mají společné to, že se zřekli nároku na honorář. Při natáčení kampaně byla použita kamera Lomocam.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská vláda souhlasila se zrušením koncesionářských poplatků

Kampaň, která se skládá z pěti spotů, bude mít rozhlasovou i televizní podobu. Každý spot s jednou osobností představuje jednu oblast televizního a rozhlasového vysílání – hudbu, literaturu, film, dokument a sport, přiblížil mluvčí slovenského veřejnoprávního média Richard Šümeghy. Jak však připomněla tamní agentura SITA, koncesionářské poplatky se mají stát u našich východních sousedů od příštího roku minulostí. S jejich zrušením souhlasili loni poslanci. RTVS tak bude od roku 2013 dotován přímo ze státního rozpočtu.

Našli jste v článku chybu?