Hlavní navigace

Slovenská televize a rozhlas poděkují v kampani koncesionářům, že je platí

20. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2012

Veřejnoprávní médium Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) dnes u našich východních sousedů rozjíždí reklamní kampaň s mottem Vďaka vám. Jejím cílem je poděkovat tamním koncesionářům, kteří byli ochotni pravidelně platit měsíční poplatky za poslech rádia a sledování televize. Dotknout by se ale měla pochopitelně i těch, kteří zatím tuto povinnost ignorovali.

K TÉMATU: Slovenský parlament zrušil koncesionářské poplatky. Od roku 2013

Do reklamní kampaně byly zapojeny i některé známé osobnosti slovenského veřejného života. Čeští diváci budou znát například herečku Zuzana Kanócz, která se před lety objevila v hlavní roli filmu Román pro ženy Filipa Renče. Dalšími figuranty kampaně jsou violoncellista Jozef Lupták, režisér dokumentů Jaro Vojtek, spisovatel Tomáš Janovic a hokejista Miroslav Šatan. Osobnosti, které v kampani vystoupí, mají společné to, že se zřekli nároku na honorář. Při natáčení kampaně byla použita kamera Lomocam.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská vláda souhlasila se zrušením koncesionářských poplatků

Kampaň, která se skládá z pěti spotů, bude mít rozhlasovou i televizní podobu. Každý spot s jednou osobností představuje jednu oblast televizního a rozhlasového vysílání – hudbu, literaturu, film, dokument a sport, přiblížil mluvčí slovenského veřejnoprávního média Richard Šümeghy. Jak však připomněla tamní agentura SITA, koncesionářské poplatky se mají stát u našich východních sousedů od příštího roku minulostí. S jejich zrušením souhlasili loni poslanci. RTVS tak bude od roku 2013 dotován přímo ze státního rozpočtu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).