Hlavní navigace

Slovenská televize chce vysílat do zahraničí nekódovaně

19. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 5. 2008

Slovenská veřejnoprávní televize (STV) by ráda vysílala do zahraničí prostřednictvím satelitu nekódovaně. K tomuto účelu by sloužil zvláštní kanál, který chce médium veřejné služby spustit už příští rok. Satelitní vysílání je v současnosti kódované, protože STV nakupuje vysílací práva pouze pro území Slovenska, tvrdí agentura TASR. Nemá však úplně pravdu. Slovenská televize je např. dostupná v satelitní platformě SkyLink také pro české diváky, vlastníky karet TT a diGITALlink. Problematické přenosy jsou však nahrazeny černou obrazovkou.

STV momentálně připravuje projekt takovéhoto vysílání ve spolupráci s Úřadem pro Slováky žijící v zahraničí a Ministerstvem zahraničních věcí SR. Na projektu se podílí také Ministerstvo kultury SR. V případě schválení tohoto projektu je možné, že toto vysílání bude STV zabezpečovat od příštího roku, řekla TASR tisková mluvčí Slovenské televize Želmíra Habánová. Na satelitu vysílají nekódovaně např. slovenské televize TA3, Ring TV, TV Lux, Televízo, TV Patriot, Musicbox nebo Central TV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).