Hlavní navigace

Slovenská televize už nebude vysílat přenosy Formule 1

11. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 10. 2011

Zvykli jste si sledovat na veřejnoprávní Slovenské televizi (STV) přímé přenosy Formule 1? Pak budete mít brzo smůlu. Letošní sezóna je totiž poslední, kterou STV nabídne. Informoval o tom server Mediálne.sk s odvoláním na programového ředitele RTVS Andreje Miklánka. Ten dříve působil jako projektový manažer dnes již neexistujícího sportovního okruhu Trojka.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Nova Sport je těsně před podpisem smlouvy na vysílání hokejové NHL

Formuli 1 přinášejí i jiné televize, diváci si ji určitě najdou. My se chceme zaměřit na to, co se jinde najít nedá. Ušetřený čas a prostředky použijeme na přenosy reprezentace v jiných sportech, uvedl pro Mediálne.sk Miklánek. Diváci ještě letos uvidí na obrazovce STV přenosy Velké ceny Formule 1 z okruhů v Japonsku, Koreje a Indie, o měsíc později je připravený stejný mítink s Abu Dhabi a 27. listopadu se bude vysílat závěrečný okruh z Brazílie. Diváci si pak budou muset Formuli 1 najít například na Nova Sportu. Problém je v tom, že zatímco tato stanice je například na satelitu placeným programem, STV je sice kódována, ale šířena většinou v režimu free-to-view – základní nabídce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.