Hlavní navigace

Slovenská Trojka už vysílá na satelitu také v HDTV

8. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 8. 2008

Nový sportovní kanál Slovenské televize (Trojka) zaktivoval dnes krátce po deváté hodině na satelitu Astra 1E vysílání ve vysokém rozlišení. Na pozici 23.5 st. vých. ho naladíte na parametrech: 10788/V, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, komprese MPEG-4. Signál je kódován systémem CryptoWorks a mohou ho přijímat všichni, kteří jsou držiteli modrých karet SkyLink od společnosti Towercom a mají aktivovány slovenské programy Jednotka, Dvojka, Markíza a TV Joj. Program se na nové pozici identifikuje jako STV3 HD a je vysílán v obrazovém formátu 16:9 v rozlišení 1280×720.

K TÉMATU: Sportovní kanál STV3 bude, HD verze ale jen během olympiády

Velmi nás těši, že si Slovenská televize vybrala pro svoje vysílání ve formátu HD orbitální pozici 23.5 stupně východně, která je „hot spotem“ pro střední Evropu. Díky tomuto progresivnímu vývoji se stala STV součástí skupiny prominentních evropských kanálů, které budou vysílat přenosy z Olympijských her ve formátu HD, řekl nedávno ředitel společnosti ASTRA pro střední a východní Evropu Martin Kubacki.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě u… Trojky, sportovního kanálu Slovenské televize

Diváky však může mrzet fakt, že se závěrem olympijských her v Pekingu skončí také vysílání ve formátu HDTV a nadále bude k dispozici pouze SD kvalita na kmitočtu 10803/H, kde je signál taktéž kódován systémem CryptoWorks.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.