Hlavní navigace

Slovenská TV Doma testuje na satelitu

14. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 8. 2009

Druhý program slovenské televize Markíza pod značkou TV Doma zahájil testovací vysílání na satelitní platformě Skylink. Vysílá na pozici, která předtím patřila zpravodajské televizi TA3. Ta se přesunula na novou frekvenci. Informuje o tom Parabola.cz.

Testovací vysílání TV Doma v obrazovém formátu 16:9 je složeno ze střídajících se barevných pruhů, v horním rohu je umístěn nápis MARKIZA. Signál je opatřen systémem podmíněného přístupu CryptoWorks, uvádí web. TV Doma zahájí vysílání v poslední srpnový den. Ten den oslavuje TV Markíza své 13. výročí provozu.

Zatím není jasné, zda bude TV Doma dostupná i pro české diváky. Zaměří se ale na levnější akvizice pro ženské publikum – telenovely, seriály a filmy. Samotná značka je ale vhodná pro oba trhy a jelikož v ní není přímo zastoupena značka Markízy, může být vhodná i pro český trh. Synergie a vzájemná spolupráce je u Novy a Markízy prioritou číslo 1, stejně tak i u dalších stanic z portfolia CME.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.