Hlavní navigace

Slovenská TV Osem v satelitní službě Skylink s vyšším rozlišením

29. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

TV Osem není prvním programem, který navyšoval na satelitní pozici 23,5 stupně východně obrazovou kvalitu. Ke stejnému kroku přistoupil v nedávné minulosti i provozovatel stanice Šlágr TV.

S plným rozlišením ve standardní kvalitě obrazu (SD), tedy poměrem 720×576, začala vysílat v satelitní službě Skylink tematická stanice TV Osem. Kvalita obrazu byla navýšena jen mírně, původně provozovatel programu používal poměr 704×576, nicméně na velkých zobrazovačích je zlepšení kvality patrné. S rozlišením 720×576 obrazových bodů vysílá TV Osem například i v digitální zemské regionální síti 1, ale její kvalita je tu velice špatná. Na větších obrazovkách je patrné, že obraz je neostrý – rozmazaný – a působí dojmem, jako kdyby procházel analogovým vysílacím řetězcem.

BRAND

Ukázka z vysílání slovenské stanice TV Osem
Autor: repro foto TV Osem

Ukázka z vysílání slovenské stanice TV Osem

ČTĚTE TAKÉ: Ve slovenském multiplexu 1 se objevila televize Osem, prozatím jde o test

TV Osem není prvním programem, který v poslední době (týdnech/měsících) navyšoval na satelitní pozici 23,5 stupně východně svou obrazovou kvalitu. Ke stejnému kroku přistoupil v nedávné minulosti i provozovatel stanice Šlágr TV. Ta nyní vysílá taktéž v plném standardním rozlišení. Po přeladění na nové parametry se dočkal vyšší kvality obrazu i Viasat HD, který kombinuje vysílání stanic Viasat Nature a Viasat History. Místo dosavadní 1280×720 obrazových bodů je nyní program dostupný ve Full HD rozlišení s poměrem 1920×1080 pixelů. Výsledná kvalita obrazu ale záleží na řadě faktorů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).