Hlavní navigace

Slovenská TV Patriot na satelitu Thor bez obrazu

10. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 12. 2008

AKTUALIZOVÁNO Žilinská regionální televize TV Patriot, kterou mohou sledovat také čeští diváci, se od včerejšího dne potýká na satelitu s technickými problémy na trase. Diváci nyní místo obrazu vidí pouze úzké svislé fialové pruhy, ale zvuk je šířen v pořádku.TV Patriot vysílá přes družici Thor na pozici 0.8 st. záp., a to nekódovaně v rozlišení 640×576px s datovým tokem 2.37 Mbps a zvukem 263 kbps v platformě Telenor. Stanice na svých webových stránkách o žádném problému nehovoří a divákům se neomluvila.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská televize Music Box včera několik hodin nevysílala

KL22_nominace

Nejdůležitější nosnou částí vysílání TV Patriot je právě zpravodajství především ze žilinského regionu, které vysílá denně od 17:45, v repríze pak každou hodinu. Tento program není jediným, který se však potýkal v minulosti na Thoru s technickými problémy. Nedávno potkal stejný osud např. slovenskou hudební televizi Musicbox, která v září několik hodin nevysílala. Diváci viděli ve všech platformách pouze černou obrazovku bez zvuku.

AKTUALIZOVÁNO – Regionální kanál TV Patriot v průběhu dnešního dne odstranil technické problémy na trase a jeho vysílání je již opět plně funkční.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.