Hlavní navigace

Slovenská TV8 má opět problémy se signálem

9. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
9. 2. 2010

Po týdnu od svého startu má slovenský interaktivní kanál TV8 opět problémy s distribucí svého vysílání na satelit. Již od rána nemohou tento program diváci sledovat na satelitu Thor 5, a to i přesto, že podle technických parametrů je síla i kvalita signálu v pořádku. Problém se projevuje tak, že obraz není vidět vůbec a jen občas se ozve zvuk, který ovšem připomíná velké rozpady při digitálním šíření.

ČTĚTE TAKÉ: Na satelitu odstartovala nová slovenská interaktivní televize TV8

Také 1. února, kdy televize zahajovala vysílání, měla TV8 technické problémy. Vysílání začalo sice podle plánu krátce po desáté hodině dopoledne, ovšem, jak připomněl server Mediálne.sk, trápily ji výpadky grafiky, nedokonalé klíčování a velmi tichý zvuk. Překvapením byl naopak širokoúhlý formát, který má tento volně šířený kanál jako jediný od našich východních sousedů. Přístupnost si tehdy TV8 nastavila také chybně, a to na 18 let, která se však může používat až od 22 hodin.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).