Hlavní navigace

Slovenská TV8 už několik dní v Praze nevysílá, v DVB-T má výpadek

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO – Stanice je jediným kanálem, který je součástí Regionální sítě 1 na území hlavního města. Kromě něho jsou zde ještě tři testovací pozice.

Doba čtení: 1 minuta

Orkán Xaver, který se minulý týden prohnal částečně i Českou republikou, za sebou zanechal nejen škody na majetku, ale došlo díky němu také k výpadku některých vysílačů. V Praze například už několik dní nevysílá slovenská ezoterická stanice TV8. Místo klasického programu zde vidí diváci pouze hlášku „Žádný nebo nekvalitní signál“. TV8 je v Praze součástí Regionální sítě 1, za níž stojí českobudějovický podnikatel Ivo Brabec. Nejde o první výpadek této stanice. V minulosti však byla tato skutečnost způsobena i na straně provozovatele kanálu. Vysílání tehdy nahradil nefunkční erotický chat.

Oznámení, které se objevilo místo vysílání kanálu TV8.
Autor: repro foto TV8 (Regionální síť 1, Praha)

Oznámení, které se objevilo místo vysílání kanálu TV8.

ČTĚTE TAKÉ: Věštecká TV8 ráno vysílala místo programu erotický chat, visel tam dvě hodiny

Hláška na obrazovce dává napovídat, že došlo k výpadku signálu, který je na vysílač dopravován z družice Astra. S největší pravděpodobností tedy došlo v minulých dnech k otočení parabolické antény, která měla distribuci TV8 na lokalitu Praha – Malešice zajistit. V hlavním městě funguje Regionální síť 1 na kanálu 57 s výkonem 1 kW a jde o jeden z jejich nejsilnějších vysílačů. Slovenská TV8 je jediným kanálem, který je v tomto multiplexu šířen. Kromě něho už jsou zde pouze tři pozice připravené pro případné další zájemce, kteří by do něho chtěli vstoupit, a to s označením Test, Test 1 a Test 2.

Vysílání kanálu TV8 na satelitu pokračuje beze změn
Autor: repro foto TV8 (Skylink)

Vysílání kanálu TV8 na satelitu pokračuje beze změn

Našli jste v článku chybu?