Hlavní navigace

Slovenská UPC prý šíří v kabelu české programy neoprávněně

24. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 11. 2011

Slovenská pobočka kabelového operátora UPC, u našich východních sousedů funguje pod názvem UPC Broadband Slovakia, byla varována Radou pro vysílání a retransmisi (RVR), tamní obdobou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), že šíří některé české komerční programy bez souhlasu jejich provozovatele. Vyplývá to ze včerejší tiskové zprávy RVR.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Skylink už může slovenské programy šířit v tuzemsku bez problémů

RVR zahájila správní řízení vůči společnosti UPC Broadband Slovakia, s.r.o., Bratislava ve věci možného porušení § 17 odst. 1 písm. c) ZVR v souvislosti s možným poskytováním vysílání programových služeb Nova, Nova Cinema, Prima love, Prima Cool, TV Barrandov a Prima bez souhlasu jejich původních vysílání, uvedla RVR. Velkým společnostem, jako jsou CS Link, Skylink nebo právě UPC, se ale v těchto případech většinou nic nestane, protože se jim vždy podaří najít nějakou kličku v zákoně. Problémy s šířením naopak měli v minulosti menší firmy. V České republice se to týkalo TV JOJ, na Slovensku pak Primy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.