Hlavní navigace

Slovenská UPC prý šíří v kabelu české programy neoprávněně

24. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
24. 11. 2011

Slovenská pobočka kabelového operátora UPC, u našich východních sousedů funguje pod názvem UPC Broadband Slovakia, byla varována Radou pro vysílání a retransmisi (RVR), tamní obdobou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), že šíří některé české komerční programy bez souhlasu jejich provozovatele. Vyplývá to ze včerejší tiskové zprávy RVR.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Skylink už může slovenské programy šířit v tuzemsku bez problémů

RVR zahájila správní řízení vůči společnosti UPC Broadband Slovakia, s.r.o., Bratislava ve věci možného porušení § 17 odst. 1 písm. c) ZVR v souvislosti s možným poskytováním vysílání programových služeb Nova, Nova Cinema, Prima love, Prima Cool, TV Barrandov a Prima bez souhlasu jejich původních vysílání, uvedla RVR. Velkým společnostem, jako jsou CS Link, Skylink nebo právě UPC, se ale v těchto případech většinou nic nestane, protože se jim vždy podaří najít nějakou kličku v zákoně. Problémy s šířením naopak měli v minulosti menší firmy. V České republice se to týkalo TV JOJ, na Slovensku pak Primy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).