Hlavní navigace

Slovensko asi přijde o jeden významný zpravodajský web a není za tím finanční krize

29. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco v České republice Centrum Holdings problém se dvěma zpravodajskými weby, z nichž se jeden jevil jako očividně přebytečný, vyřešil elegantně tak, že z AZpráv udělal agregátor návštěvnosti pro Aktuálně.cz, na Slovensku problém Aktuálne.sk versus Dnes.sk teprve řeší. Dilema je v tomto případě hlubší, slovenské Aktuálne.sk (v listopadu 231 250 RU) a Dnes.sk (189 315 RU) mají totiž návštěvnost víceméně vyrovnanou a přestože Dnes.sk pracuje téměř výhradně jen s agregovaným agenturním obsahem,…

Zatímco v České republice Centrum Holdings problém se dvěma zpravodajskými weby, z nichž se jeden jevil jako očividně přebytečný, vyřešil elegantně tak, že z AZpráv udělal agregátor návštěvnosti pro Aktuálně.cz, na Slovensku problém Aktuálne.sk versus Dnes.sk teprve řeší.

Dilema je v tomto případě hlubší, slovenské Aktuálne.sk (v listopadu 231 250 RU) a Dnes.sk (189 315 RU) mají totiž návštěvnost víceméně vyrovnanou a přestože Dnes.sk pracuje téměř výhradně jen s agregovaným agenturním obsahem, jedná se v obou případech o osvědčené a dobře zavedené značky. Lehký náskok Aktuálně může mít navíc na svědomí také jednosměrné upoutávání ze stránek Dnes.sk, které možná naznačuje plánovanou strategii do budoucna. Pokud se na Slovensku řídí strategií, kterou zvolil starší brácha, je rozpuštění Dnes.sk jasným logickým mezikrokem. Společnost totiž v Česku pomalu ale jistě rozpouští obsahovou část Atlasu pod hlavičkou Centra a z původního portálu se na oplátku stává jen více méně nadbytečný rozcestník služeb Holdingu, z vlastních služeb zůstávají pouze pomalu zastarávající amapy a pochopitelně také ICQ. (medialne.sk)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).