Hlavní navigace

Slovenský Digi Sport chystá expanzi, údajně spustí až čtyři nové kanály

23. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle serveru Živé.sk by dvě nové stanice měly vysílat jen na Slovensku, dvě i v České republice. Nový majitel slovenského Digi Sportu, Slovak Telekom, to odmítnul komentovat.

Čtyři nové sportovní kanály pod značkou Digi Sport má ještě do konce léta spustit nový majitel slovenské pobočky satelitní služby Digi TV a stejnojmenné kabelové společnosti, firma Slovak Telekom. S odvoláním na zdroje blízké tomuto operátorovi to uvedl server Živé.sk. Celkem pětice kanálů Digi Sport by podle něj měla vysílat exkluzivně v placených nabídkách Digi TV, Magio TV a Magio Sat.

K TÉMATU: Provozovatel satelitní televize Digi TV prodal svou slovenskou odnož, koupil ji Slovak Telekom

Stejný operátor by měl na Slovensku exkluzivně šířit nový placený sportovní kanál Slovak Sport 2, který zakoupil práva pro anglickou fotbalovou Premier League (přebral ji právě Digi Sportu).„Spuštění nových kanálů je naplánováno do konce léta. Digi TV údajně avizuje start v třetině srpna s tím, že nevylučuje posun tohoto termínu,“ uvedl web.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní Digi TV je v potížích, její provozovatel vydá dluhopisy za 13 miliard

Menší počet nových kanálů Digi Sport určených pro český trh může podle Živé.sk souviset s licenčními omezeními, neboť některá vysílací práva mají vykoupeny jiné české sportovní kanály. Digi Sport vysílá i v Maďarsku a Rumunsku, kde je nadále vlastní jejich zakladatel, rumunská společnost RCS&RDS. V Rumunsku existují tři kanály Digi Sport, v Maďarsku dva, včetně HD verzí.

Cloud 22 temata

NAPSALI JSME: Kdo bude v Česku vysílat anglickou Premier League? Stále ještě není rozhodnuto

Samotný Digi Sport na Slovensku rozšiřování vysílání potvrdil, jeho marketingová manažerka Adriana Hosťovecká ale nechtěla prozradit nic bližšího s odkazem na dosud neuzavřené šetření slovenského antimonopolního úřadu o prodeji slovenské pobočky Digi TV (firmy Digi Slovakia) společnosti Slovak Telekom

.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.