Hlavní navigace

Slovenský Music Box zřejmě skončil v platformě Digi TV

11. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 4. 2009

AKTUALIZOVÁNO Hudební televize Music Box, která je součástí rumunské satelitní platformy Digi TV, zde zřejmě ukončila své působení. Abonenti mohou nyní na pozici s ID Music Box naladit pouze obrazovku s barevnými pruhy a modrým informačním obdélníkem, ve kterém je bílým písmem hláška Video Lock Error a nekonečná smyčka s rotujícím sdělením TEST CHANNEL.

O tom, že chyba není na straně provozovatele kanálu, se mohou satelitní diváci přesvědčit jednoduše, a to na sousední družici Thor 3, kde je program součástí paketu Telenor Bulgaria. Zde jsou parametry příjmu 12169/H, SR 28000 a FEC 7/8. Vysílání televize nadále běží i na internetových stránkách www.musicboxtv­.sk. Je možné, že platforma Digi TV už nebude nadále na této frekvenci program šířit, protože abonenti měli možnost příjmu hned dvakrát.

BRAND23 Workshop

Zatím je ještě velmi brzo na to spekulovat, ale pokud se skutečně transpondérová kapacita uvolní, mohl by se na parametrech 12643/V s SR 27500 a FEC 3/4 objevit nový český kanál. Tuto frekvenci totiž využívá platforma právě pro šířený tuzemských, slovenských nebo lokalizovaných verzí zahraničních televizí. Vysílá zde např. Nova Sport, Zone Reality, HBO nebo hudební Óčko. Šířit svůj signál v platformě Digi TV projevily v nedávné době např. TV Barrandov i nový kanál Prima Cool.

AKTUALIZOVÁNO – Během nedělního odpoledne bylo vysílání Music Boxu v platformě Digi TV opět obnoveno.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).