Hlavní navigace

Slovenský multiplex 1 posílí o nový vysílač v Prešově na kanále 64

24. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 2. 2010

První celoplošný digitální multiplex na Slovensku může zahájit vysílání na novém vysílači v Prešově. Telekomunikační úřad SR povolil jeho provozovateli, společnosti Towercom, vysílání na kanálu 64. Na tomto kanále už multiplex 1 vysílal od svého startu loni v prosinci, ale pouze z vysílače na vrchu Makovica, odkud bylo problematické digitální signál v Prešově zachytit.

K TÉMATU: První slovenský multiplex má problémy v Prešově, spustí náhradní vysílač

Telekomunikační úřad proto Towercomu přidělil dočasný vysílací kanál 44 pro Prešov a okolí, povolení pro jeho využívání ale brzy vyprší. Proto jej nahradí definitivní kanál 64 ze stejného vysílacího stanoviště. Oproti dočasnému vysílání na 44. kanálu se zvýší výkon prešovského vysílače z 0,5 na 2,87 kW. Povolení pro nový vysílací kanál je platné od této středy 23. února.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Start digitálního vysílání na Slovensku provázejí problémy

Towercom v žádosti o vydání nového vysílacího kanálu pro Prešov uvedl, že půjde o vysílání v kompresním standardu MPEG-2, kombinované s MPEG-4. Vysílání bude probíhat ve vertikální polarizaci (dočasné vysílání na kanále 44 mělo polarizaci horizontální). Povolení pro tento vysílací kanál platí do 31. května 2015.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).