Hlavní navigace

Slovenský regulátor médií RVR nebude řešit pozdní začátky pořadů

11. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 8. 2011

Televizní diváci ze Slovenska, kteří si stěžovali na pozdní začátky televizních pořadů, se spravedlnosti pravděpodobně nedovolají. Jak informoval tamní regulátor Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), obdoba naší Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), nedodržení přesného začátku publicistiky, zpravodajství a filmů, stejně jako jakýchkoliv dalších formátů, se zákonem řešit nebude.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Proč je reklama v televizi hlasitější než ostatní program?

Od začátku roku 2011 dostala Rada pro vysílání a retransmisi 11 písemných stížností na posun nebo zpoždění začátku vysílání večerního programu slovenských televizí. Samotný posun začátku však je v režii televizních vysílatelů a souvisí s jejich vysílací strategií, přičemž nesou i riziko zodpovědnosti za nespokojenosti svých diváků. Z hlediska zákona č. 308/2000 se v tomto případě neporušuje žádné jeho ustanovení, a proto podobné podněty licenční Rady vyhodnocuje jako neopodstatněné. Diváci musí svoji případnou nespokojenost adresovat přímo samotným televizním stanicím, uvedla v dnešním tiskovém prohlášení RVR.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.