Hlavní navigace

Slovenský rozhlas chce spustit dvě digitální stanice

29. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 10. 2008

Poměrně nenápadně proběhla včera zpravodajskou agenturou TASR zpráva, že Slovenský rozhlas (SRo) chce spustit dvě nové digitální stanice. Informace byla totiž součástí článku ze zápisu o posledním zasedání Rady SRo. Ta souhlasila s tím, že tamní veřejnoprávní médium podá žádost k Radě pro vysílání a retransmisi (RVR) o licenci na čistě digitální stanice, a to Slovenský rozhlas 7 – Rádio Klasika a Slovenský rozhlas 8 – Rádio Litera. Kromě samotných názvů však nejsou o těchto programech známé žádné podrobnosti. Díky tomu, že půjde o stanice digitální, mohlo by se však jejich volné vysílání objevit také v satelitní platformě Skylink.

Slovenský rozhlas má oproti tomu Českému zpoždění. Ten tuzemský provozuje čistě digitální programy už čtyři. Jde o ČRo 4 – Radio Wave, ČRo Rádio Česko, ČRo Leonardo a ČRo D-dur. První program SRo (Rádio Slovensko) je zaměřen především na aktuální dění a publicistiku. Rádio Regina se pak, jak již z názvu vyplývá, zaměřuje na regiony, a Děvín připomíná českou Vltavu. Rádio_FM je obdobou Wavu a pátý program s názvem Pátria se zaměřuje na národnostní menšiny. Slovenský rozhlas provozuje také vysílání do zahraničí – Radio Slovakia International.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.