Hlavní navigace

Slovenský rozhlas otestuje na DRM pravděpodobně Rádio_FM

24. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 2. 2009

Digitální rozhlas DRM bude z budovy Slovenského rozhlasu (SRo) označované jako obrácená pyramida vysílat pravděpodobně až koncem března. Serveru DigiZone.cz to řekl dobře informovaný zdroj z SRo. Důvodem je finanční situace – nutností je dodání nového kodéru, který by měl dorazit právě poslední březnové dny. Vysílat se bude z drátové střechy, a to pravděpodobně s programem Rádio_FM, který je určen pro mladé. Ten by měl doplnit ještě jeden okruh, který se s ním bude střídat.

BRANDstorming tip2

K TÉMATU: Slovenský rozhlas získal povolení šířit digitální rozhlas DRM

Slovenský rozhlas může zahájit digitální vysílání ve standardu DRM díky rozhodnutí Telekomunikačního úřadu Slovenské republiky (TÚ SR) ze začátku druhé poloviny tohoto měsíce. Povolení je platné do konce roku a umožňuje SRo vysílat v systému DRM z budovy veřejnoprávního rozhlasu (je označována jako obrácená pyramida) v Bratislavě, a to v době od 18 do 6 hodin ráno na frekvenci 1098 kHz, tedy prostřednictvím středních vln s výkonem 1 kW.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).