Hlavní navigace

Slovenský Towercom spouští olympiádu ve 4K. Volně

11. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: National Olympic Committee
Pozemní testovací FTA vysílání v Ultra HD je dostupné v Bratislavě a okolí a přenosy z Ria divákům Towercom přináší ve spolupráci s veřejnoprávní RTVS.

Už na počátku června jsme vás informovali o tom, že slovenská Plustelka, která právě přechází na DVB-T2, chystá také vysílání ve 4K. Čas právě nadešel, a nyní tak navazujeme na další naši zprávu z tohoto pondělí, ve které se říká, že RTVS bude vysílat olympiádu v Ultra HD v pozemním multiplexu, a to až do konce letošního roku.

Další informace přicházejí od Towercomu, který patří pod stejného vlastníka jako České Radiokomunikace, tedy do skupiny Macquarie Infrastructure Funds.

K TÉMATU: Michal Šuran: přechod na DVB-T2 děláme citlivě, v Ultra HD zkusíme už LOH 2016

Slovenská Plustelka přejde v létě na DVB-T2. Chystá se i vysílání ve 4K

RTVS bude vysílat olympiádu ve 4K v pozemním multiplexu až do konce roku

Slovenský Telekom nabídne aplikaci s letními olympijskými hrami ve 4K

Zcela volné (FTA) testovací Ultra HD vysílání v rozlišení 4K bylo spuštěno dnes, tedy 11. srpna 2016 z vysílače Bratislava–Kamzík na 6. kanálu (pásmo VHF) s vyzářeným výkonem 5 kW. Vysílá se v DVB-T2 a kodeku H.265/HEVC, datový tok má být kolem 20 Mb/s (je variabilní).

CIF - osobnosti

Pro příjem je tudíž nutný kompatibilní set-top box či 4K televizní přijímač schopný takovýto signál zpracovat.

Týmto testom prinášame budúcnosť televízneho vysielania na Slovensko a sme radi, že sme v RTVS našli partnera, ktorý nám poskytne natívny Ultra HD obsah tej najväčšej športovej udalosti. Cieľom testu je nielen overenie technológie distribúcie Ultra HD a pripravenosť koncových zariadení, ale aj overenie príjmových možností opätovného využitia VHF pásma, komentoval přenos Zsolt Nagy, technický ředitel Towercomu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).