Hlavní navigace

Slunečnice.cz: zájem o vypalovací programy opět roste

7. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájem uživatelů serveru Slunečnice.cz o programy pro vypalování CD/DVD v únoru opět narostl. Na první pozici mezi zahraničním softwarem se vyhoupl balíček Nero, který se ještě v lednu umístil ve druhé polovině první desítky, konkrétně na sedmém místě. Posunu zřejmě pomohlo vydání nové verze označované jako Nero 7 Reloaded. Skokanem měsíce je ale jiný produkt. Z 25. místa v lednovém žebříčku se vyhoupl až na 16. pozici nástroj pro emulaci CD a DVD disků Alcohol 120%. Zájem o P2P klienta BitComet…

Zájem uživatelů serveru Slunečnice.cz o programy pro vypalování CD/DVD v únoru opět narostl. Na první pozici mezi zahraničním softwarem se vyhoupl balíček Nero, který se ještě v lednu umístil ve druhé polovině první desítky, konkrétně na sedmém místě. Posunu zřejmě pomohlo vydání nové verze označované jako Nero 7 Reloaded. Skokanem měsíce je ale jiný produkt. Z 25. místa v lednovém žebříčku se vyhoupl až na 16. pozici nástroj pro emulaci CD a DVD disků Alcohol 120%. Zájem o P2P klienta BitComet naopak opadl. Z lednového prvního místa v únoru spadl na třetí příčku. Druhé místo mezi zahraničními programy si drží PDF prohlížeč Adobe Reader. Do první desítky, konkrétně na deváté místo, pronikl Vista Transformation Pack. O program převlékající Windows XP do hávu Windows Vista, který je v databázi serveru Slunečnice.cz už přes půl roku, je větší zájem až okolo data vydání českých Windows Vista.

Mezi programy českého původu si první příčku již pátý měsíc drží balíček multimediálních kodeků Codec Pack All in 1. Antivir Avast má na druhém místě značný odstup. Jedinou významnější změnou v desítce českých programů je posun programu České a slovenské slovníky zdarma z 10. na 7. příčku. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).