Hlavní navigace

Služba FilmBox Live začala nabízet v Česku první filmy ve 4K

4. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nabídce videoportálu se objevily například filmy Blesk, Slova, Rumový deník nebo Jeden den. Provozovatel služby chystá i spuštění tematického kanálu 4K Ultra HD FunBox.

Filmová a distribuční společnost SPI International, která skrze FilmBox International provozuje na českém a slovenském trhu programy FilmBox, začala nabízet první filmy ve formátu Ultra HD, konkrétně rozlišení 4K. Podle zjištění redakce serveru DigiZone.cz se tituly ve službě FilmBox Live objevily v průběhu minulého týdne. Dostupné jsou však pravděpodobně prozatím pouze majitelům Ultra HD televizorů LG. Počet filmů by se měl časem navyšovat. Seznam titulů vidí i majitelé klasických, tedy Full HD televizorů, ale po spuštění přehrávání pochopitelně nejde obraz, ale pouze zvuk.

Seznam 4K titulů na úvodní stránce služby FilmBox Live
Autor: foto Filmbox Live

Seznam 4K titulů na úvodní stránce služby FilmBox Live

K TÉMATU: Lineární vysílání ve 4K pronikne i do Česka, díky platformě FilmBox Live

KL24

4K tituly jsou umístěny do kategorie „4K UHD“. Ve složce „FunBox 4K“ jsou pak dokumenty, které nabídne nová stanice 4K Ultra HD FunBox, kterou chce SPI International v rámci živého přenosu svých kanálů ve FilmBox Live také nabídnout. 4K tituly jsou opatřeny českým dabingem a nechybí mezi nimi například snímky Blesk (Jason Statham; USA, 2011), Slova (Zoe Saldana; USA, 2012), Rumový deník (Johnny Depp; USA, 2011) nebo Jeden Den (Anne Hathaway; USA, 2011). FilmBox Live je možné získat jako doplněk k satelitní službě Skylink a také jako samostatnou službu za 129,90 Kč/měsíc.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).