Hlavní navigace

Google Play začala v Česku nabízet filmy, desítky tisíc snímků i v HD rozlišení

20. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zapůjčení jednotlivého filmu stojí od 20 do 59 korun, zakoupení do osobního vlastnictví od 99 do 200 Kč. Filmy Google Play nenabízí časové předplatné pro přístup do celé knihovny.

Videotékám Voyo, Topfun, iVio, ale i úložišti Uložto přibyl na českém internetu těžký soupeř. Společnost Google dnes zprovoznila českou verzi služby Filmy Google Play, jejímž prostřednictvím si lze vypůjčovat nebo kupovat jednotlivé filmy ve standardním i vysokém rozlišení obrazu. Službu lze využít jak na osobní počítači, tak na tabletu nebo chytrém telefonu. Narozdíl od většiny tuzemských internetových videoték Filmy Google Play nenabízí předplatné pro přístup do celé knihovny, filmy si zájemce musí půjčovat nebo kupovat jednotlivě.

K TÉMATU: Čtyři měsíce Novy Plus: jak bezplatná videotéka Novy ovlivnila Primu Play, iVysílání a Stream.cz?

Cena za zapůjčení jednoho snímku na 30 dní se pohybuje od 20 do 59 korun, při koupi do osobního vlastnictví od 99 do 200 korun, přičemž za vyšší částku lze pořídit aktuální kino hity. Knihovna Filmy Google Play nabízí snímky od studií Universal, Paramount Pictures, Warner Bros, 20th Centruy Fox nebo Sony Movies. Součástí nabídky jsou kromě klasiky i filmové novinky jako například 300: Vzestup říše, Zimní příběh, Gravitace nebo Zpátky do ringu. „Další obsah bude postupně přibývat,“ slibuje česká pobočka Google.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Voyo bude mít aplikaci v televizorech Philips, chce 50 tisíc předplatitelů

Filmy lze sledovat na různých zařízeních s operačním systémem Android a iOS, nebo jednoduše přes webové rozhraní na počítači, a to i bez přístupu na internet. Služba je dostupná na adrese play.google.com/movies nebo prostřednictvím speciální aplikace Google Play na zařízeních s operačními systémy iOS a Android. "Google Play nabízí nové filmy i klasiku, kterou si mohou uživatelé zapůjčit nebo koupit a sledovat je na kterémkoliv ze svých zařízení, ať už mají tablet s Androidem nebo iPhone. Můžou se začít dívat na film na svém počítači, a pokud se potřebují přemístit, pokračují v jeho sledování třeba na tabletu,“ přiblížil marketingový manažer Googlu Michal Zachar.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).