Hlavní navigace

Služba Froogle se přejmenovala na Google Product Search

19. 4. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Google se rozhodl přejmenovat svou službu pro vyhledávání zboží na Internetu. Krátký ale ne každému jasný název Froogle vystřídal delší a snad jasnější Google Product Search. Z adresy http://www.froogle.com jsou nyní uživatelé přesměrováváni na http://www.google.com/products. Vyměněno samozřejmě bylo i logo. Služba je stále jen veřejnou betaverzí.

Google se rozhodl přejmenovat svou službu pro vyhledávání zboží na Internetu. Krátký ale ne každému jasný název Froogle vystřídal delší a snad jasnější Google Product Search. Z adresy http://www.fro­ogle.com jsou nyní uživatelé přesměrováváni na http://www.go­ogle.com/produc­ts. Vyměněno samozřejmě bylo i logo. Služba je stále jen veřejnou betaverzí.

Nejde o první změnu názvu již běžící služby Googlu a možná ani ne poslední. Nepříliš šťastných či jasných názvů služeb bychom v portfóliu Googlu našli více. (Google Blogoscoped)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.