Hlavní navigace

Služba Topfun by mohla rozšířit záběr i na Maďarsko, Polsko, Rumunsko nebo Chorvatsko

4. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chod české internetové videopůjčovny Topfun po technické stránce nyní zajišťuje akciová společnost KIT Digital Czech, která stojí za projektem NACEVI. KIT Digital Czech bude teď zajišťovat správu a další technický vývoj video-on-demand služby Topfun, jejímž provozovatelem však nadále zůstává společnost Divida. Ta dle svých vlastních slov pokračuje v přípravách na zpřístupnění filmové tvorby z produkce hollywoodských kolosů jako je Paramount, Sony Pictures, Disney, Fox, Universal nebo Warner…

Chod české internetové videopůjčovny Topfun po technické stránce nyní zajišťuje akciová společnost KIT Digital Czech, která stojí za projektem NACEVI. KIT Digital Czech bude teď zajišťovat správu a další technický vývoj video-on-demand služby Topfun, jejímž provozovatelem však nadále zůstává společnost Divida. Ta dle svých vlastních slov pokračuje v přípravách na zpřístupnění filmové tvorby z produkce hollywoodských kolosů jako je Paramount, Sony Pictures, Disney, Fox, Universal nebo Warner Bros. Pokud se podaří tento proces dotáhnout do zdárného konce, tak by uživatelé měli v nabídce služby Topfun nalézt přes 150 filmových novinek každý rok.

Divida resp. Topfun má zatím uzavřené smlouvy s 36 producenty a distribučními společnostmi. Jedná se ovšem především o poskytovatele filmů nezávislých studií a také lokální tvorby. Horké novinky a kasovní trháky hollywoodské produkce zatím Topfun ve své nabídce nemá. Kromě výše zmiňovaného rozšíření nabídky se pracuje na novém řešení přehrávání filmů přes Silverlight bez nutnosti stahovat si je nejdříve celé filmy na pevný disk. Provozovatel služby by chtěl v budoucnu rozšířit její záběr také na Maďarsko, Polsko, Rumunsko nebo Chorvatsko. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).