Hlavní navigace

Službu Opera Turbo používá 10 procent uživatelů Opery

22. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba Opera Turbo slaví první narozeniny. Připomeňme si, že díky kompresi umožňuje uživatelům rychlejší načítání webových stránek i na pomalejších připojeních. Testerům byla k dispozici již dříve, ale teprve loni v září se objevila v ostré verzi desktopového prohlížeče Opera 10. Službu Opera Turbo momentálně používá deset procent uživatelů, které desktopová Opera měsíčně má. V kterých zemích se tato kompresní služba nejvíce používá? Jde o Rusko, Ukrajinu, Indii, Německo, Indonésii, Polsko,…

Služba Opera Turbo slaví první narozeniny. Připomeňme si, že díky kompresi umožňuje uživatelům rychlejší načítání webových stránek i na pomalejších připojeních. Testerům byla k dispozici již dříve, ale teprve loni v září se objevila v ostré verzi desktopového prohlížeče Opera 10. Službu Opera Turbo momentálně používá deset procent uživatelů, které desktopová Opera měsíčně má. V kterých zemích se tato kompresní služba nejvíce používá? Jde o Rusko, Ukrajinu, Indii, Německo, Indonésii, Polsko, Čínu, Spojené státy, Bělorusko, Kazachstán, Brazílii, Itálii, Velkou Británii, Turecko, Francii, Českou republiku, Írán, Slovensko, Rumunsko a Španělsko.

Opera Turbo slibuje úsporu až 80 procent objemu načítaných dat při surfování po webu. Na rozdíl od technologie mobilního prohlížeče Opera Mini stránky netransformuje, takže nedochází k nežádoucím deformacím. Opera Turbo se umí automaticky aktivovat při zjištění nízké přenosové rychlosti. Tedy například při přechodu z domácí WiFi sítě na pomalé mobilní připojení přes GPRS či EDGE. Hodí se zejména na různých přenosných počítačích jako jsou notebooky a stále populárnější netbooky. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.