Hlavní navigace

Názory k článku Smrt SMS se nekoná. Aplikace sice používáme stále víc, ale nevydělávají

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 6. 2015 12:38

  Dan (neregistrovaný) ---.234.broadband7.iol.cz

  SMS jsou pro operátory zlatým dolem, protože nároky na zatížení sítě jsou minimální, neplatí se za ně žádné propojovací poplatky a celá částka za SMS tak zůstává operátorovi, který ji účtuje.

  Přitom aby uživatel přenesl 1 MB dat, tak musí odeslat 7490 SMS. Protože velikost jedné SMS je jenom 140 B, zaokrouhleně tedy 0,00013 MB.

  Při běžné ceně SMS, která bývá většinou 1,5 Kč, pak operátor za přenos 1 MB dat v podobě SMS inkasuje částku 11 235 Kč!

  Pro uživatele má SMS řadu výhod:
  1) SMS jde odeslat i s velmi slabým signálem, který by pro sestavení hovoru rozhodně nestačil
  2) Fungují spolehlivě i v nejzákladnější GSM síti.
  3) Prakticky 100% majitelů mobilů je schopno SMS přijmout a není potřeba na straně příjemce žádný dodatečný HW nebo služby (není potřeba smartphone ani aktivní datové přenosy s datovým paušálem).
  4) Doručení SMS je odesílateli notifikováno prostřednictvím doručenky.

  Já osobně mám SMS v rámci tarifu neomezené a posílám je raději než zprávy přes messengery, právě proto, že protistraně můžou vypadnout data - například mobil připojený k wifi, která ale nedovolí uživateli další přístup do netu, případně jiné důvody.

  SMS funguje vždy :-). Ovšem MMS neposílám vůbec. Na to mám jenom Whatsapp a Viber.

 • 22. 6. 2015 21:23

  lahvon

  Krásně jste se sám popřel. :)

  Když pominu fakt, že jsem v životě neměl SMS dražší než 1 SMS za korunu .. už od dob Oskara někdy od roku 99, tak dneska už ten byznys s SMS zprávami funguje trochu jinak.

  Většina uživatelů už dneska funguje na nějakém z "flat" tarifů a SMS jsou často v ceně. Proto už uživatel cenu SMS neřeší. Proto objem SMS dál roste. Ale operátorovi to už navíc peníze negeneruje, tak jako v minulosti.
  Na druhou stranu, SMS centra má už dávno zaplacené a tak ho to ani prakticky nic nestojí.

 • 18. 6. 2015 12:17

  (w) (neregistrovaný) ---.asseco.cz

  ... umí to i ty nejpitomější mobily, dá se říci, že rozšíření SMS funkčnosti v mobilech je snad stoprocentní. To je jako s e-mailem. Má to své alternativy a mraky nevýhod, ale používá se to a používat se to bude, protože e-mail má snad skoro úplně každý, kdo se pohybuje na internetu.

 • 19. 6. 2015 17:52

  Redmarx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Otazka ale nezni, ze kolik sms jsi odeslal, ale kolik jsi jich prijal? Ja treba jen bankovnimi sluzbami prijmu minimalne 5 sms mesicne a to neni jedinny priklad vyuziti, napriklad zabezpecovaci sluzby mohou take fungovat na principu poslani sms. Proste vsude tam, kde potrebujes prijmout zpravu ve velice kratkem case a nemas jistotu datoveho pripojeni protistrany.


  Takze snad z toho je jasne, ze sms sluzby s nami jeste nejakou dobu budou a dokonce vim i do kdy s nami budou. Presne do te doby nez budou datove site natolik rozsirene, ze presne zacneme i volat a budou se rusit telefonni hlasove site. Pak samozrejme i obycejna sms ztrati vyznam a bude nahrazena nejakou univerzalni datovou zpravou.


  Tady ale narazime na dalsi problem, a to one univerzality datove zpravy, pokus o takovou univerzalitu tu uz byl, site XMPP (jabber), nicmene tato sit se stale nerozsirila tak moc, aby to zasahovalo vetsinu obyvatel a jestlize ze site definitivne odejde Google, pak bude opet upozadena a misto ni tu budeme mit mnoho nekompatibilnich datovych siti pro datove zpravy pocinaje Facebook Messengerem, ...

 • 18. 6. 2015 13:02

  fx (neregistrovaný) ---.seznam.cz

  Já už SMS posílám pouze rodičům. Všichni ostatní lidé v mém okolí používají FB Messenger. Za uplynulý měsíc jsem poslal 8 SMS, a to ještě proto, že jsem pořádal jednu kulturní akci ve své rodné vsi. Pro mě tahle technologie žádnou budoucnost rozhodně nemá.