Hlavní navigace

Smrti Heatha Ledgera a freehostingu Volný.cz zneužívá malware

28. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Smrti herce Heatha Ledgera začali využívat ve svůj prospěch i tvůrci malwaru, kteří pro jeho šíření dokonce využili freehosting od Volný.cz, kde jsou umístěny stránky optimalizované pro zobrazení na předních pozicích ve vyhledávačích na jména různých celebrit včetně zemřelého Heatha Ledgera, kterého můžete znát třeba ze snímku Zkrocená hora, Casanova, Příběh rytíře nebo Kletba bratří Grimmů. Stránky umístěné na Volný.cz pomocí klientského skriptu přesměrovávají na jiné stránky, kde už na…

Smrti herce Heatha Ledgera začali využívat ve svůj prospěch i tvůrci malwaru, kteří pro jeho šíření dokonce využili freehosting od Volný.cz, kde jsou umístěny stránky optimalizované pro zobrazení na předních pozicích ve vyhledávačích na jména různých celebrit včetně zemřelého Heatha Ledgera, kterého můžete znát třeba ze snímku Zkrocená hora, Casanova, Příběh rytíře nebo Kletba bratří Grimmů. Stránky umístěné na Volný.cz pomocí klientského skriptu přesměrovávají na jiné stránky, kde už na návštěvníky číhá hned několik druhů malwaru, který si důvěřivý uživatel do svého systému vpustí coby údajnou ochranu proti spywaru. Je to tedy další typický příklad sociálního inženýrství. (Pooh.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).